Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Laravel

آموزش ایجاد کلید خارجی به خود جدول توسط لاراول

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
16:26:43 1394-06-21
چگونه می توانیم در لاراول laravel از یک جدول به خود یک کلید خارجی ایجادی کنیم که ما اینجا آن را به طور کامل توضیح داده ایم

در این مقاله قصد داریم نحوه ی دادن کلید خارجی از یک جدول به خود آن جدول را با استفاده از فریمورک لاراول توضیح دهیم، همچنین دادن کلید خارجی به خود جدول چه فایده ای دارد و در چه موقعی استفاده می شود پس با این مقاله ی آموزشی لرن روت همراه باشید.


گاهی اوقات لازم است تا ما جدول خودمان را با استفاده از کلید خارجی به خودش ارتباط دهیم به طور مثال شما فرض کنیم یک جدول به نام category دارید حال شما میتوانید دسته بندی های مختلف را به عنوان رکوردهای این جدول تعریف کنید ولی اگر شما خواستید یک دسته بندی تعریف کنید که از جنس همان جدول  category است ولی زیر مجموعه ی یک دسته بندی دیگر است باید چه کار کنید بگذارید این را با یک مثال برای شما روشن تر کنم، فرض کنید شما یک دسته بندی به نام php دارید که میخواهید دسته بندی laravel را به آن اضافه کنید، میبینید که اینجا دسته بندی php پدر دسته بندی laravel است و دسته بندی laravel نیز فرزند دسته بندی  php است. اینجا برای اینکه این کار را انجام دهیم باید در جدول category یک فیلد دیگر به نام parent_idnetify ایجاد کنیم سپس باید در مدل category عبارت زیر را اضافه کنیم. حال هرجا خواستیم این ارتباط را برقرار کنیم از عبارت parent استفاده می کنیم.
 

public function parent()
    {
        return $this->belongsTo('App\Category','parent_identify');
    }

در اینجا ملاحظه می‌کنید که از عبارت belongTo استفاده کردیم و دلیل آن است که هر دسته بندی فقط میتواند صاحب یک پدر باشد.
دقت داشته باشید که حتما برای ایجاد این رابطه باید از اسمی که برای تابع خود انتخاب کردید استفاده کنید.
 

برچسب ها:
مقالات مشابه
ویدیوهای مشابه