Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

WordPress

آموزش نصب و راه اندازی WordPress

نویسنده : محمد مظفری
تاریخ انتشار:
12:17:49 1395-02-28
آموزش نصب و راه اندازی وردپرس بر روی ویندوز

لرن روت در این مقاله به آموزش قدم به قدم دانلود و نصب وردپرس پرداخته است. برای ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

برای نصب برنامه وردپرس ابتدا شما باید به سایت Wordpress.org رفته و برنامه وردپرس را دانلود کنید. همانگونه در شکل زیر نیز می بینید دو دکمه برای دانلود وردپرس وجود دارد روی هر کدام که کلیک کنید برنامه شروع به دانلود می کند.

بعد از دانلود برنامه به محل دانلود برنامه رفته و برنامه را از حالت فشرده خارج کرده و سپس همه فایل های داخل پوشه را کپی کنید. در اینجا به قسمت htdocs مربوط به برنامه xamp خود بروید. یک پوشه با نامی (برای مثال wp_learnroute) که دوست دارید بسازید. سپس فایلهایی که کپی کرده بودید را در این قسمت paste کنید.

حال برنامه xamp خود را اجرا کرده و سپس مرورگر خود را باز کنید و در قسمت URL عبارت localhost/wp_learnroute را وارد کنید. توجه داشته باشید که به جای قسمت wp_learnroute شما باید نامی که در قسمت بالا برای پوشه خود انتخاب کرده اید را وارد کنید. سپس دکمه Enter را بزنید. بعد از اینکار شما با صفحه ای مطابق زیر روبه رو می شوید که در اینجا باید روی گزینهLet’s go!  کلیک کنیم.

اکنون شما باید یک دیتابیس برای سایتتان بسازید. به phpmyadmin رفته و بر روی گزینه Databases کلیک کنید. سپس یک نام برای پایگاه داده خود انتخاب کنید و دکمه Create را بزنید. برای مثال در تصویر زیر ما نام پایگاه داده را LearnRoute انتخاب کرده ایم.

به مراحل مشخص کردن تنظیمات ورد پرس بر می گردیم؛ در این فرم نشان داده شده در تصویر زیر شما باید نام پایگاه داده (نامی که در قسمت قبل برای دیتابیس خود انتخاب کردید)، نام کاربری، رمز عبور، هاست دیتابیس و پیشوند جداول پایگاه داده را مشخص کنید. بعد از پر کردن مقادیر فرم روی گزینه Submit کلیک کنید.

در قسمت بعدی شما با صفحه ای مانند عکس زیر روبه رو خواهید شد. برای شروع نصب وردپرس روی گزینه Run the install کلیک کنید.

بعد از شروع نصب وردپرس اولین صفحه ای که با آن روبه رو خواهید شد صفحه انتخاب زبان است. شما می توانید در این صفحه زبانی را که می خواهید نصب سایتتان با آن باشد را انتخاب کنید. این ویژگی چند زبانه بودن تا قبل از نسخه 4 وجود نداشت. برای انتخاب زبان فارسی کافیست کمی به پائین لیست بروید و گزینه فارسی را انتخاب کنید. سپس بعد از انتخاب زبان مورد نظر روی گزینه Continue کلیک می کنیم.

در قسمت بعدی شما با فرمی روبه رو می شوید که آخرین مرحله از نصب وردپرس می باشد. در اینجا شما باید ابتدا یک نام برای سایت و یک نام کاربری نیز برای خودتان مشخص کنید. سپس یک رمز برای ورود به سامانه مدیریت سایت وارد می کنید. یک ایمیل نیز باید در قسمت بعد وارد کنید تا در آینده ایمیل های مربوط به سایت به آن آدرس فرستاده شوند.

گزینه ای در آخر فرم وجود دارد که در صورت این است که موتورهای جستوجوگر سایت شما را ایندکس بکنند یا خیر، که این به عهده خودتان می باشد که آیا می خواهید سایتتان ایندکس شود و یا خیر (در صورتی که نمی خواهید ایندکس شود این گزینه را فعال کنید).

اکنون وردپرس شما نصب شده است و شما می توانید در مرورگر خود و با وارد کردن آدرس سایتتان در URL وارد سایتتان شوید.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه