Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

SEO

آموزش SEO - قسمت اول - ثبت سایت در موتورهای جستجو

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
18:34:36 1394-06-31
در این مقاله به بررسی نحوه ثبت سایت خود در موتورهای جستجوی Google و Bing می پردازیم

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین مباحث در مدیریت یک وب سایت موضوع بهینگی آن وب سایت از نظر موتورهای جستجو و یا به اختصار SEO می باشد. بطور خلاصه SEO کارهایی است که باید انجام داد تا رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو افزایش یافته و در صدر نتایج قرار گیرد. با سری مقالات SEO لرن روت همراه باشید تا تکنیک های موجود در این موضوع را به سادگی فرا گیرید.

در این مقاله به اولین و یکی از مهم ترین کارهایی که باید در موضوع سئو انجام شود می پردازیم و آن چیزی نیست جز ثبت وب سایت در موتورهای جستجو.
در مجموع 3 موتور جستجوی مهم وجود دارند که بیشترین جستجوها در آنها انجام می شود، Google، Bing و Yahoo. موتور جستجوی Yahoo  اطلاعات خود را  از نتایج جستجوی موتور  Bing دریافت می کند. پس تنها نیاز است تا ما وب سایت خود را در Google و Bing ثبت نماییم.
در ابتدا نحوه ثبت در Google را بررسی خواهیم کرد. ابتدا نیاز است تا یک حساب کاربری در Google بسازید. پس از آن به آدرس Google Webmasters بروید  و Sing in to Search Console  را کلیک کنید تا به پنل مدیریتی وارد شوید. سپس گزینه  Add Property را کلیک کنید و آدرس وب سایت خود را مطابق فرمت زیر وارد کنید:

http://www.learnroute.ir

دکمه Continue را زده تا وارد مرحله بعدی شوید. در این مرحله Google از شما می خواهد ثابت کنید که وب سایت وارد شده در مرحله قبل متعلق به شماست، برای این کار چهار گام زیر را باید انجام دهید:
1.    فایل HTML موجود را دانلود کنید.
2.    فایل دانلود شده را در root  وب سایت خود قرار دهید.
3.    پس از مراحل فوق بر روی لینک موجود در این مرحله کلیک کنید.
4.    حالا دکمه Verify  را کلیک کنید.
Google Webmaster verification


کار ثبت در Google تمام است و حالا نوبت به Bing  می رسد. ابتدا نیاز است تا یک حساب کاربری در Bing بسازید. پس از آن به آدرس Bing Webmaster بروید و گزینه Sign in  را انتخاب کرده و وارد شوید. سپس از منوی سمت چپ گزینه Add a Site را انتخاب کنید. سپس در گزینه URL آدرس وب سایت خود را مطابق فرمت زیر وارد کنید:

http://www.learnroute.ir

اگر Sitemap ندارید فعلا آن را رها کنید. در قسمت بعدی این مقاله در مورد Sitemap توضیحات مفصلی خواهیم داد. گزینه Add را بزنید. حالا همانند Google، موتور جستجوی Bing نیز از شما می خواهد خود را احراز اصالت کنید، پس سه راه پیش روی شما می گذارد که ما راه اول را انتخاب می کنیم. چهار گام زیر را انجام دهید:
1.    دانلود فایل XML.
2.    این فایل را  در root وب سایت خود بارگذاری کنید.
3.    پس از مراحل فوق بر روی لینک موجود در این مرحله کلیک کنید.
4.    حالا دکمه Verify  را کلیک کنید.

Bing Webmaster Verification


کار ثبت در Bing نیز تمام است. پس از ساعاتی می توانید عبارت زیر را با نام وب سایت خود در کادر جستجوی  Google و Bing بزنید تا متوجه شوید چند صفحه از وب سایت شما ایندکس(index) شده است:

Site:www.learnroute.ir

تعداد Resultی که در زیر کادر جستجو می نویسد تعداد صفحات ایندکس شده وب سایت شماست. منظور از ایندکس صفحات توسط موتور جستجو این است که این صفحات توسط موتور جستجو شناسایی شده و در نتایج مرتبط با جستجوی کاربران به آنها نشان داده خواهد شد.
در مقاله بعدی به موضوع مهم دیگری به نام Sitemap خواهیم پرداخت.
 

برچسب ها:
مقالات مشابه
ویدیوهای مشابه