Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ویندوز

آیا زمان آن رسیده است که باتری لپ تاپ ویندوز خود را تعویض کنید؟

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
08:35:19 1394-11-19
اگر لپ تاپ ویندوز دارید، می توانید به راحتی متوجه شوید که آیا زمان تعویض باتری آن رسیده است یا خیر.

مانند هر وسیله دیگری باتری لپ تاپ را نیز باید بعد از مدتی تعویض کرد. اما چگونه متوجه می شوید که زمان تعویض آن رسیده است یا خیر؟ برای پاسخ این سوال با لرن روت همراه باشید.

ویندوز راهی دارد که به وسیله آن می توانید متوجه شوید که آیا نیاز به تعویض باتری لپ تاپ است یا خیر. بدین منظور اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن پنجره ی command prompt است. ساده ترین راه برای باز کردن آن تایپ کردن cmd در قسمت جست و جوی ویندوز است.
عبارت زیر را در command prompt تایپ کنید و Enter را بزنید.

powercfg /batteryreport

این کار فایلی با تمام اطلاعاتی که نیاز است در مورد باتری لپ تاپ خود بدانید تولید می کند. ویندوز به شما خواهد گفت که این فایل در کجا ذخیره شده است (آدرس محل فایل را می دهد).
حال کافی است به آدرس داده شده بروید و فایل را باز کنید. موردی که نیاز است به دنبال آن بگردید، Design Capacity و Full Charge Capacity است. اگر اختلاف بین اعدادی که نشان می دهند زیاد باشد به این معنی است که باتری شما نیاز به تعویض دارد.

battery report

در صورتی که از ویندوز 7 استفاده می کنید در command prompt عبارت زیر را تایپ کنید. Design Capacity و Full Charge Capacity در قسمت Battery:Battery Information فایلی که باز می کنید قرار دارد.

powercfg -energy


 
 

برچسب ها:
مقالات مشابه