Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Laravel

احراز اصالت به وسیله ی Google Plus در لاراول 5

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
00:12:24 1394-08-10
وارد شدن از طریق اکانت گوگل پلاس در وب سایت, آموزش وارد شدن با اکانت گوگل به سایتی که با لاراول نوشته اید

همانطور که میدانید فریمورک لاراول یکی از قوی ترین فریمورک های php است که کامل بودن آن باعث محبوب بودن آن شده است حالا ما در این مقاله قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه به وسلیه اکانت گوگل در وب سایتی که با لاراول نوشته اید وارد شوید، پس با این مقاله ی لرن روت همراه شوید.

در ابتدا لازم است که ما به صفحه ی توسعه دهندگان گوگل وارد شویم و یک پروژه ی جدید در آن ایجاد کنیم.بعد از چند دقیقه شما می توانید در سمت چپ نمایشگر خود لیستی از ویژگی هایی را ببینید که در آن APIs & auth نیز وجود دارد. باید در تب APIs شما Google+ API را انتخاب کنید و آن را در صفحه ی بعد enable کنید حالا برنامه ما قادر خواهد بود تا از +Google برای وارد شدن به آن استفاده کند.

دقت داشته باشید که صفحه ی توسعه دهندگان گوگل به دلیل بسته شدن از طرف گوگل برای کاربران ایرانی قابل دسترسی نیست که باید از روش های دیگر وارد این صفحه شوید.

در این مرحله ما نیاز دارید برای اعتبارها روی تب credentials کلیک کنید و روی oAuth بروید و سپس وارد قسمت OAuth Constentscreen شوید و فیلدهای آن را پر کنید و save را بزنید.(به دلیل واضح بودن فیلد ها ما وارد جزئیات آن نمی شویم.)

در این صفحه شما باید Web Application را انتخاب کنید.

در این قسمت شما باید در route سایت خود آدرسی مانند نمونه ی زیر را وارد کنید که هر کدام را برایتان توضیح خواهیم داد که چه کار می کند.

Route::get('/social/redirect/{provider}',  ['as' => $s . 'redirect',  'uses' => 'Auth\AuthController@getSocialRedirect']);
Route::get('/social/handle/{provider}',   ['as' => $s . 'handle',   'uses' => 'Auth\AuthController@getSocialHandle']);

اولین route، لینکی است که ما را می برد به پشت دکمه ی Login در سایتمان و این ما را هدایت می کند به احراز اصالت Google و دومین route بعد از اینکه با موفقیت وارد شدیم ما را به سایت بر می گرداند. حال بر میگردیم به صفحه مرورگرمان و URIs و Redirect URIs را براساس همین الگویی که برای آن در route خود تعریف کردیم همانند شکل زیر قرار می دهیم.

حالا Create Client Id را که بزنید Google یک API Key به شما می دهد.
در این مرحله شما باید کلیدی که گوگل به شما داده است را در env. و services.php وارد کنید و یک دکمه ی ورود روی صفحه ی ورود و صفحه ی ثبت نام ایجاد کنید.

.env File
GOOGLE_ID=15385807761-rmch7meueerdtdbltgvhts9l47t3ou98.apps.googleusercontent.com
GOOGLE_SECRET=TFhMdQ_LheO3MEn3KHradDnO
GOOGLE_REDIRECT=http://www.tuts1.dev/social/handle/google
services.php
'google' => [
    'client_id'   => env('GOOGLE_ID'),
    'client_secret' => env('GOOGLE_SECRET'),
    'redirect'   => env('GOOGLE_REDIRECT')
  ]

فقط کافی است دکمه های ورود خود را همانند زیر تعریف کنید.

<a href="{{ route('social.redirect', ['provider' => 'facebook']) }}" class="btn btn-lg btn-primary btn-block facebook" type="submit">Facebook</a>
<a href="{{ route('social.redirect', ['provider' => 'twitter']) }}" class="btn btn-lg btn-primary btn-block twitter" type="submit">Twitter</a>
<a href="{{ route('social.redirect', ['provider' => 'google']) }}" class="btn btn-lg btn-primary btn-block google" type="submit">Google</a>

آموزش وارد شدن از طریق گوگل پلاس در اینجا به اتمام رسید و دیدید که چقدر راحت شما می توانید به وسیله ی لاراول این کار را انجام دهید. امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.

برچسب ها:
مقالات مشابه
ویدیوهای مشابه