Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ios

بهترین سایت ها برای آموزش Swift(زبان برنامه نویسی ios)

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
13:03:20 1394-06-16
سایت های مفید جهت یادگیری زبان برنامه نویسی swift

وقتی شرکت Apple زبان برنامه نویسی جدید خودش را معرفی کرد باعث شد تا برنامه نویسان به جای استفاده از  object c که یک زبان برنامه نویسی قدیمی به حساب می آید بتوانند از زبان دیگری نیز استفاده کنند که این توانست محبوبیت های قبلی شرکت apple را بین توسعه دهندگان آن دوچندان کند. بعد از معرفی swift توسط apple این شرکت یک گام جلوتر رفت و اعلام کرد  این نرم افزار به زودی به صورت متن باز عرضه می شود که این یک موج جدیدی را بین توسعه دهندگان آن خلق کرد. بنابراین اگر شما می خواهید swift را یاد بگیرید این مقاله میتواند به شما کمک بسیاری بکند.

     SoSoswift  رایگان

آموزش برنامه نویسی ios توسط سایت http://www.raywenderlich.com/category/swift

این سایت به عنوان سایت کلیدی برای کسانی که میخواهند زبان برنامه نویسی swift را یاد بگیرند کاربرد دارد حال میخواهد حرفه ای،آماتور یا کهنه کار باشند. نه تنها این سایت کلکسیونی از آموزش های Swift را دارد بلکه یک قسمت وبلاگ نیز دارد که اخبارهای مربوط به swift و بروزرسانی های آن را نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. بهترین راه شروع کردن فقط کلیک بر روی لینک های آموزشی آن است مثلSwift Tutorial: Introduction Series 

SkipCasts رایگان

آموزش برنامه نویسی ios توسط سایتskipcasts.com

این سایت شامل مجموعه آموزش هایی است که توسط skip Watson نوشته شده است. این سایت با استفاده از به اشتراک گذاری فیلم های رایگان و پولی اداره می شد که در ماه می 2015 این سیستم بسته شد و ویدئوهای پولی برداشته شدند و فیلم های رایگان باقی ماندند با این حال هنوز 23 فیلم آموزشی در این سایت قرار دارد که بیشتر آن ها برای مبتدیان است، البته مفاهیم به صورت خیلی خوب در این ویدئو ها بیان شده است که این افراد غیر مبتدی را نیز به سمت این سایت می کشاند.

Ray Wenderlich's tutorials رایگان

آموزش برنامه نویسی ios توسط سایت http://www.raywenderlich.com/category/swift

این سایت به وسیله ی ده ها تن از توسعه دهندگان چرخانده می شود که مجموعه ی عظیمی از آموزش ها را در قالب تصویر،صوت و نوشته فراهم آورده اند. این سایت بیشتر روی توسعه ی بازی تمرکز دارد و قسمت های اختصاصی شبیه موتورهای بازی سازی Unity و Unreal را در آن فراهم آورده است که در اینجا ثروت عظیمی از Cocoa، objective C، و حالا Swift را فراهم آورده است.آموزش های سایت Ray Wenderlich جز سایت هایی هست که عمیق ترین آموزش ها را قرار می دهد. همچنین دارای یک فروشگاه نیز می باشد که میتوان از آنجا بقیه آموزش ها را تهیه کرد.

learnSwift Tip

آموزش آنلاین برنامه نویسی ios از طریق سایت http://www.learnswift.tips/

در این سایت بسیاری از منابع Swift وجود دارد  که به صورت لیست به ما نمایش داده می شود، یک مورد بسیار جالب در مورد این سایت این است که یک پسر به نام Zaheer این لیست ها را از سرتاسر وب جمع آوری کرده است.

این آموزش ها همه ی دوره های مهارت را پوشش می دهد که مفاهیم آن از مبتدی شروع شده و تا سطح حرفه ای ادامه پیدا می کند علاوه بر آن کنفرانس ها و همایش های توسعه دهندگان را نیز شامل می شود.این لیست شامل بسیاری از کتاب های مفید،منابع معتبر مثل API ها، cheat sheetو مثال های کدها می شود.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه