Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ios

لرن اپ : برنامه ی Health در آیفون

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
14:45:49 1394-09-14
معرفی برنامه Health آیفون که با iOS 8 اضافه شده است و در آپدیت های بعدی آن نیز وجود دارد.

برنامه Health یک راهکار ابتکاری جدید برای استفاده از اطلاعات پزشکی و تناسب اندام می باشد. این برنامه  با iOS 8 آمد و هم اکنون در تمام آپدیت های آن وجود دارد. شاید این برنامه در ابتدا ساده به نظر برسد ولی شامل اطلاعات زیاد و قابلیت های پیشرفته است. پس برای آشنایی کامل با این برنامه با لرن روت همراه باشید.

برنامه Health در واقع صورت قابل مشاهده HealthKit (تلاش توسعه گران اپل برای قرار دادن تمام اطلاعات سلامت موجود در برنامه های مختلف کاربر، در یک مکان) است. با باز کردن این برنامه چهار تب با نام های 'Dashboard' ،' Health Data' ،'Medical ID' و 'Sources' را مشاهده می کنید که  در ادامه به توضیح  هر قسمت می پردازیم.

Dashboard :
Dashboard مکانی است که شما به راحتی می توانید در آن اطلاعات مربوط به سلامت خود را بخوانید. در صورت داشتن آیفون 6،6 پلاس، 6S و 6S پلاس، سنسورهای خود گوشی به طور اتوماتیک گام هایی که بر می دارید، مسافتی که راه می روید و فاصله هایی از پله که بالا می روید را ردیابی می کند و درقسمت داشبورد نمایش می دهد یعنی شما به هیچ گونه گجت اضافه ای نیاز ندارید و می توانید وضعیت فعالیت خود در روز، ماه، هفته و یا سال را ببینید. لازم به ذکر است که اطلاعات دیگری را نیز بنا به دلخواه می توان بر روی داشبورد نمایش داد که در قسمت بعد به توضیح آن می پردازیم.

Health-app-Dashboard


Health Data :

Health Data لیستی از داده های سلامت متنوع دارد. در واقع لیستی از تمام انواع مختلف داده هایی است که سرویس "HealthKit" اپل می تواند آن را ردیابی کند. سرویس "HealthKit" اپل به گجت های ردیاب سلامت و برنامه های جانبی دیگر این اجازه را می دهد که داده های خود را با برنامه Health به اشتراک بگذارند و در صورت اجازه کاربر به داده هایی که کاربر وارد کرده است دسترسی پیدا کنند.
اگر شما دستگاهی و یا برنامه جانبی ای داشته باشید که با HealthKit اپل ادغام شده باشد، این دستگاه یا برنامه به طور اتوماتیک می تواند به Health Data های متفاوت در برنامه Health ، داده اضافه کند، دقیقا مانند خود آیفون که به طور مداوم داده های ردیابی گام را توسط داده هایی از سنسورهای خودش آپدیت می کند.

Health Data

در صورتی که بخواهید می توانید به طور دستی نیز داده وارد کنید. برای مثال فرض کنید که شما روزانه وزن کم می کنید. حال می توانید مسیر زیر را دنبال کنید و هر روز که وزن کم می کنید، وزن جدید خود را وارد کنید و یک تاریخچه ای از وزن خود را ببینید. همچنین با فعال کردن "Show On Dashboard" می توانید وزن خود را روی داشبورد ببینید.


Health Data / Body Measurements / Weight/ Add Data Point

Health Data-weight


برای هر نوع از داده، می توانید "Share Data" را انتخاب کنید تا ببینید کدام یک از برنامه ها به طور خودکار اطلاعات را برای برنامه Health  فراهم می کنند و کدام یک از برنامه ها اجازه دسترسی به داده ها را دارند.
گزینه های دیگری که در قسمت Health Data وجود دارند به صورت زیر است :

  •     Body Measurements شامل شاخص حجم بدن ،درصد چربی بدن ،قد ،وزن، حجم بدون چربی بدن.
  •      Fitness : فاصله دوچرخه سواری،  ،تعداد فعالیت ها ،تعداد گام ها و ...
  •     Nutrition : کافئین، کلسیم، آهن، روی ، پروتئین ،انواع ویتامین ها  و ...
  •     Results : میزان الکل خون ، قند خون و .. 
  •     Sleep : تجزیه و تحلیل خواب.
  •     Vital : فشار خون، تعداد تنفس ها، درجه حرارت بدن، ضربان قلب، نرخ تنفس.

  Sources :

همان طور که در قسمت قبل گفته شد برنامه هایی وجود دارند که می توانند به اطلاعات سلامت کاربر(Health Data)، دربرنامه Health دسترسی داشته باشند البته در صورتی است که کاربر اطلاعاتی را که در برنامه Health قرار می دهد را برای آن برنامه قابل دسترسی نماید واجازه دهد تا آن برنامه به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.
برای مثال شما می توانید  به برنامه تغذیه خود اجازه دهید تا به برنامه Health بگوید که در هر روز چقدر کالری مصرف می کنید .
حال در قسمت Sources، می توانید مشاهده کنید که به کدام برنامه اجازه دسترسی به برنامه Health برای آپدیت کردن Health Data را داده اید. همچنین می توانید ببینید کدام برنامه ها خواستار به روز رسانی Health Data هستند .

Health-sources


Medical ID : 
این تب به شما این اجازه را می دهد تا یک Medical ID برای خود ایجاد کنید و اطلاعات پزشکی خود در آن وارد کنید. اگر خدایی نکرده شما در یک وضعیت اضطراری (مانند تصادف) قرار گرفتید و کسی حضور نداشت تا به پزشک، اطلاعات پزشکی شما را بگوید این برنامه می تواند به پزشک کمک کند تا اطلاعات مورد نیازش را به دست آورد. برای این کار، روی تب Medical ID کلیک کرده سپس بر روی تب Create Medical ID کلیک کنید تا شناسه ای برای این برنامه ساخته شود. سپس نام خود، تاریخ تولد،شرایط پزشکی ،یادداشت های پزشکی،آلرژی و واکنش ها، تماس اضطراری، گروه خونی ،وضعیت اهداء عضو، وزن و قد خود را وارد کنید تا در شرایط اورژانسی از آن ها استفاده شود. 
 

Medical ID

با انتخاب "Show When Locked"  اطلاعات وارد شده در این قسمت بر روی قفل صفحه نمایش و در قسمت Emergency قابل رویت خواهند بود.
 

medical id in emergency

برچسب ها:
مقالات مشابه