Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

موبایل

لرن اپ: اپلیکشین لوکز

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
08:27:45 1395-12-13
مشکل پیدا کردن مکان های مختلف در اطراف ما همیشه از معضلاتی بوده که به درستی حل نشده است ولی این بار اپلیکیشن لوکز با قرار دادن امکانات مختلف در یک اپلیکیشن سعی در برطرف کردن این مشکل به طور کامل کرده است

خوشبختانه توسعه دهندگان خوش ذوق کشورمان هر روز با ایده های جالب و جذاب همه را شگفت زده می کنند یکی دیگر از این ایده ها اپلیکیشن لوکز می باشد که قصد داریم در این مقاله به معرفی آن بپردازیم، با لرن روت همراه باشید.

مشکل پیدا کردن مکان های مختلف در اطراف ما همیشه از معضلاتی بوده که به درستی حل نشده است ولی این بار اپلیکیشن لوکز با قرار دادن امکانات مختلف در یک اپلیکیشن سعی در برطرف کردن این مشکل به طور کامل کرده است.

شما در این اپلیکیشن دسته بندی های مختلفی را می توانید مشاهده کنید که این یعنی همه اماکن عمومی، فروشگاه ها، مکان های تفریحی و ... را به طور کامل پوشش داده است.

یکی از قسمت های بسیار پرکاربرد این اپلیکیشن بخش دور و بر من است که با استفاده از GPS گوشی مکان فعلی شما را گرفته و مکان های نزدیک به شما را نمایش می دهد، البته از این قسمت هم شما می توانید مکان های جدید را ثبت کنید به این صورت که با نگه داشتن دست خود بر روی نقشه برای چند ثانیه گزینه افزودن مکان جدید برای شما نمایش داده می شود که به راحتی می توانید مکان جدید خود را به لوکز اضافه کنید.

اپلیکیشن لوکز

اپلیکیشن لوکز

اپلیکیشن لوکز

در این اپلیکیشن با ثبت مکان جدید یا ویرایش آن به شما امتیاز داده می شود ولی چیزی که کمی ابهام برانگیز بود این است که این امتیازها چه کاربردی دارند که امیدواریم تیم توسعه دهنده آن توضیحات بیشتری درباره امتیازها در لوکز بدهند.

این روزها نرم افزارهایی که با عمل جمعی اطلاعات آن ها کامل می شوند مثل همین اپلیکیشن لوکز در همه ی زمینه ها وجود دارند، همانطور که مشکل ما با پیدا کردن یک مکان ثبت شده برطرف می شود شاید کسی دیگری هم وجود داشته باشد که با مکانی که ما ثبت کرده ایم مشکلش برطرف شود که این فراتر از یک ثبت کردن عادی مکان می باشد و می توان آن را به گونه ای کمک کردن به دیگران بیان کنیم.

تجربه کاربری

به نظر می‌آید کار با این اپلیکیشن بسیار راحت است، در ابتدا شهر خود را انتخاب می کنید و سپس وارد برنامه می شوید. تمام قابلیت های کلیدی و کاربردی برنامه از طریق منوی کناری برنامه قابل دسترسی است. قابلیت هایی مانند عضویت و مشاهده کاربران فعال.  پس از نصب و اجرای برنامه گزینه مربوط به فعالیت خود را انتخاب می‌کنید؛ مثلا شما  تفریح و سرگرمی را انتخاب می‌کنید و پس از آن موارد مختلفی در زمینه تفریح به شما نشان داده می‌شود می‌شود مانند دریاچه و تالاب، پارک جنگلی، غار و... که با انتخاب هر کدام از آن‌ها به صورت پیش‌فرض تمام مراکز نزدیک به شما بسته به فاصله از نزدیکترین به دور‌ترین نمایش داده می‌شود. همچنین شما می‌توانید نمایش اطلاعات را به صورت محبوبترین ها و جدیدترین ها بروی نقشه و یا به شکل لیست مشاهده کنید.

 

با انتخاب هر مکان کلیه اطلاعات آن مکان مانند شماره تماس ، تصاویر ، فاصله از موقعیت فعلی شما ، نظرات کاربران درباره محل مورد نظر و … دسترسی داشته باشید و همینطور به‌راحتی با زدن آیکون تلفن پایین صفحه مورد نظر می‌توانید با آن مکان به سرعت تماس برقرار کنید . همچنین اگر می‌خواهید خود را به آن مکان برسانید با انتخاب گزینه هایمسیریابی با ماشین” ومسیریابی پیاده” می‌توانید از روی نقشه آدرس  را به سرعت پیدا کرده و خود را به محل مورد نظر برسانید.

اگر از محلی خوشتان آمد می‌توانید با زدن دکمه قلب بالای صفحه آن‌را به موقعیتهای دلخواه خود اضافه کنید تا بعدا از طریق منوی اصلی بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید و یا اگر تصویر جدیدی از آن محل دارید با زدن آیکن دوربین در بالای صفحه می‌توانید به آن عکس اضافه کنید. همچنین امکان این وجود دارد تا اطلاعات مربوط به هر مکانی را ویرایش کنید و نظر کاربران دیگران را راجع به آن بدانید و یا نظر خودتان را ثبت کنید تا دیگران از آن بهره‌مند شوند.

رابط کاربری :

با توجه به این‌که تمامی اقشار جامعه می‌توانند مخاطبان لوکز باشند، پیاده سازی رابط کاربری ساده و در عین حال با رعایت استانداردهای لازم باعث ایجاد جذابیت و در عین حال سادگی برای استفاده شده است با این طراحی شما می‌توانید به سرعت و حداقل پیچیدگی در بین بخش های مختلف برنامه جستجو کنید و از امکانات موجود در آن به راحتی استفاده کنید.

مثال‌های این رابط کاربری ساده فونت مناسب، آیکن‌های رنگی و یکدست و چیدمان ساده صفحه اشاره کرد.

نکته نهایی یکپارچگی این طراحی است که در تمامی صفحات این اصول به درستی رعایت شده است؛ البته شاید با دقت‌های بسیار زیاد بتوان نقص‌های کوچکی در طراحی یافت اما در مجموع می‌توان آن را یک نمونه خوب ایرانی دانست.

برخی از ویژگی های اپلیکیشن لوکز

-بدون هیچ گونه دید تبلیغاتی نظرات دیگران را راجب اماکن مختلف بدانید.

-فاصله تا هر مکان دلخواه را به دست آورید.

-می توانید مسیریابی های خود را به صورت پیاده یا با ماشین روی نقشه مشاهده کنید.

-دسترسی راحت به آدرس، شماره تلفن، تصاویر و نظرات مختلف کاربران درباره هر مکان

-گروه بندی های بسیار متنوع و کامل

فراموش نکنید که هر اپلیکیشنی با نظرات و بازخوردهای شما کامل تر و بهتر می شود پس اگر موردی را ملاحظه کردید که نیاز به برطرف شدن یا اضافه کردن بود حتما به توسعه دهندگان اپلیکیشن لوکز انتقال دهید.

اپلیکیشن لوکز امکانات بسیار زیاد و متنوعی دارد که با هر بار کار کردن با آن متوجه برخی از آن ها می شوید و پیشنهاد می کنم حتما آن را نصب کنید.

اپلیکیشن لوکز به انتخاب داوران در سال 95 برگزیده جشنواره وب و موبایل ایران شده است.

 

در صورت تمایل به بررسی اپلیکیشن خود توسط وب سایت لرن روت از طریق این لینک با ما در تماس باشید.

برچسب ها:
مقالات مشابه