Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

بازی موبایل

لرن اپ: معرفی بازی Clash Royale

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
00:04:35 1395-03-29
معرفی بازی Clash Royale

کلش رویال بازی جذاب دیگری از سازندگان کلش آو کلنز است که از جمله بازی‌های استراتژیک آنلاین محسوب می شود.  لرن روت در این مقاله به بررسی این بازی پرداخته است. با ما همراه باشید.

موضوعی که در مورد بازی های موبایل وجود دارد این است که واقعا هیچ وقت نمی دانید چه زمانی یک بازیِ بزرگ می آید. Flappy Bird سراسر جهان را از "هیچ جا" تصاحب می کند. مطمئنا  Crossy Road سرگرم کننده و خوب ساخته شد اما هرگز مشاهده نشد که خیلی فراگیر باشد. البته این بازی الهام بخش مقلدان بی شماری بود. Candy Crush Saga و دنباله ی آن به نحوی بازی Match3 این نسل به جای بازی Bejeweled شد.
و از میان همه ی بازی های شبیه سازی رقابتی، Clash of Clans ژانر استراتژی حمله را تعریف کرد. اما جهان های متناوبی وجود دارد که در آن ها بازی های دیگری به جای این بازی ها  سر و صدای زیادی می کنند. اما نه کلش رویال. او به تنهایی می ایستد.
از ابتدای راه اندازی برنامه ی آن فورا مشخص شد که سوپرسل یک موفقیت همراه خود دارد. آن ها چیزی را متوجه شدند که MOBA های بیشمار، تک تیرانداز ها و هر بازی دیگری در انجام آن شکست خوردند. آن ها یک بازی چند نفره ی با زمان واقعی بر روی موبایل ساختند که بدون هر گونه احساس ناعادلانه ای بازیکنان را درگیر می کند و پول می سازد. مصرف مقدار زیادی پول در کلش رویال راحت است، اما شما فقط به دلیل لذت بردن از آن، ساعت ها در آن غرق خواهید شد.
کلش رویال بیشتر به عنوان بازی جمع آوری کارت (CCG) که با یک بازی استراتژی با زمان واقعی و یک MOBA مواجه می شود، توصیف شده است. در این بازی یک deck  دارید که 8 کارت دارد و 4 تا از آن ها در یک زمان در دست های شما است. از اکسیر (elixir- واحد انرژی که در طول زمان شارژ می شود) برای فراخواندن کارت ها به میدان استفاده می کنید. سپس آن ها را برای حمله به برج های پادشاهی دشمن در 2 خط (که هر کدام یک برج دارد) و وسط آن مقر برج پادشاهی قرار دارد، گسترش می دهید.

clash royale deck
اگر یکی از برج های پادشاهی که در طرفین هستند را نابود کنید می توانید به سراغ  برج پادشاه بروید. برج پادشاه را نابود کنید و برنده شوید هرچند که باید آن را در 3 دقیقه انجام دهید، که در آخرین دقیقه اکسیر دو برابر ارائه می شود. در غیر این صورت، بازیکنی که تعداد بیشتری برج از برج های پادشاهی را نابود کرده است برنده است. اگر برج ها مساوی هستند، یک دقیقه وقت اضافه داده می شود و اولین شخصی که برجی را نابود کند (برج های پادشاهی در طرفین یا برج پادشاه) برنده می شود.

clash royale
برج پادشاه خسارت بیشتری به واحدهای ورودی می زند و محکم تر آسیب می رساند.
یاد گرفتن کلش رویال و بازی کردن آن بسیار راحت است و این یک مورد هوشمندانه در مورد این بازی محسوب می شود. شما واحدها را در زمین رها می کنید و آن ها رفتارهای خود را بدون هیج دستور دیگری دنبال می کنند. مکانی که واحد ها را در آن قرار می دهید می تواند مهم باشد اما نه به اندازه ی استراتژی مدیریت deck، اکسیر و کارت های فعلی در رابطه با وضعیت حریف شما. هنگامی که در لولی باشید که با غوطه ور شدن در بازی احساس راحتی کنید آن گاه می توان گفت که در مورد بازی خیلی آگاه شده اید. به زودی به یک کلن می پیوندید، deck ها را آزمایش می کنید و به سمت متاگیم کشیده می شوید. این اتفاق خیلی سریع می افتد، متوجه نخواهید شد چه چیزی به شما اصابت می کند. و به خاطر این که بازی فقط 3 یا 4 دقیقه طول می کشد، ممکن است احساس کنید که در حال انجام کارهای زیادی در یک دوره کوتاه هستید. این بازی را با بازی های چند نفره ی محبوب مقایسه کنید که آنها می توانند بعد از مدت طولانی احساس بیش از حد غرق شدن به شما بدهند. کلش رویال برای این که مطمئن شود که شما در هیچ نقطه ای، بار اضافه اطلاعات دریافت نمی کنید کارت های مشخصی را در صف کمک های بازی محدود می کند.
افرادی وجود دارند که در مورد جنبه های "پرداخت برای برنده شدن" در این بازی نگران خواهند شد. اما همان طور که می دانید حتی سرگرمی های  دنیای واقعی نیز مواردی دارند که مردم معمولی با هزینه کم بتوانند انجام دهند، ولی مردم علاقه مند می توانند پول زیادی خرج  کنند. و این گونه است که کلش رویال کار می کند. اگر می خواهید برای سرگرمی و تا حدودی رقابت بازی کنید، می توانید از آن لذت ببرید و تا درجه خاصی پیشرفت کنید. بازی به شما روزانه 6 صندوق نقره رایگان فقط برای وارد شدن و گرفتن آن ها و یک صندوق طلا رایگان برای به دست آوردن 10 تاج در 24 ساعت می دهد. تایمرهایی برای باز کردن صندوق هایی که برنده می شوید وجود دارد، اما باز هم می توانید بیش از اندازه ی کافی کارت به دست بیاورید تا رقابت را افزایش دهید. تنظیمات بازی شما را در مقابل افرادی "هم سطح" با شما قرار می دهد یعنی مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، شما  به یک رقابت عادلانه می روید.

clash royale chests
حال اگر می خواهید واقعا رقابتی باشید و در لیدر بوردها بالا بروید آیا باید تصمیم به خرج کردن پول بگیرید؟ بله. اگر می خواهید طوفان به پا کنید راه رسیدن به بالا طولانی است.  شما به ندرت کسی را جلوی خودتان می بینید که بتوانید شکستش دهید، پایه بازیکن ها و مقابل کردن آن ها به اندازه کافی خوب انجام شده اند که مشکلی پیش نیاید.
در این بازی کارت های مشترک وجود دارد که هنوز هم نقش مفیدی دارند، مانند پیکان ها. کلش رویال فقط بازیِ داشتن همه ی کارت های حماسی و برنده شدن نیست. ساختمان deck و گسترش کارت های شما به همراه ذکاوت نیز مهم است.
حتی سیستم اکسیر به خوبی انجام شده است. شما همیشه در حال مبارزه هستید تا با حرکت های رقیب مقابله کنید و بدون هزینه زیاد در راه اکسیر به حریف خود آسیب کافی بزنید. یک کارت 4-اکسیر را با 3-اکسیر مقابله کنید و با منابع محدود خود سود کوچکی به دست آوردید. یک کارت 6-اکسیر بفرستید، مقداری خسارت عمده در برج دشمن خود بزنید و آن ها را مجبور کنید تا بیشتر از 6 اکسیر برای مقابله با شما مصرف کنند.

elixirroyale deck
کلش رویال یک بازی رقابتی واقعی است و هیچ شکی در آن نیست. نحوه ی ساختن deck مهم است و باید یک استراتژی را برنامه ریزی کنید. تفاوت این بازی و بازی های دیگر در این است که در این بازی شما مانع کمتری برای ورود نسبت به بازی های دیگر دارید. یک deck با 8 کارت نسبت به یک deck با 30 کارت برای سر و کار داشتن راحت تر است. همچنین باعث می شود که چیزهایی که رقیب شما دارد را راحت تر پیگیری کنید. نحوه کسب درآمد کلش رویال از سایر CCG ها خیلی متفاوت نیست (که در آن ها خرید deckها برای گرفتن کارت ها کلید است). مطمئنا در این بازی هم نیاز به جمع آوری کارت های متعدد و ارتقاء آن ها کلید کار است. این بدان معناست که استخر کوچکتر و قابل کنترل تری از کارت ها برای بازی کردن وجود دارد.
در این بازی سوپرسل از فلسفه حمله، بیشتر از دفاع استفاده کرده است. مطمئنا قطع کردن حمله رقیب باعث رضایت است اما حمله کردن به رقیب و نابود کردن برج های او بیشتر سرگرم کننده است. این طور فکر نمی کنید؟ و این مورد است که مردم را علاقه مند نگه می دارد.
سوپرسل با ساختن کلش رویال که یک بازی چند نفره کامل و بی عیب محسوب می شود، معجزه کرد. این بازی رایگان است و برای سیستم عامل‌های android و ios ارائه شده است که از طریق لینک های زیر می توانید آن را دریافت کنید.

cafe bazar

appstore

برچسب ها:
مقالات مشابه
 وحید
       
باسلام من برای کلش یه پیشنهاد دارم که نیروهای که برای حمله برده میشود اگرد استفاده شد وزنده مونده بر
پیشنهاد


بستن

 Clasher
       
Clash
لطفا جوری کنید که چهار کادت دیگر هم در حمله ببریم که مجموع دک ها بشه 12 کارتی اینجوری بهتر هم میشه


بستن

 ممد
       

لطفا لیول بازی را ارتقا دهید13کمه لطفا


بستن

 مهمان
       

جالب بود


بستن
خ : بلد نیستی

 زهرا
       
پیشنهاد
اگر که بتونن اسم رو عوض کنن خیلی خوب میشه اگر که توی کلش اف کلنز هم همین باشد


بستن
رضا : کلش رویال خیلی خیلی بازی خوبی است

 امیررضا
       
20
بازی کلش رویال عالی هستم ولی کلش اف کلنزم از اون خوب تره اونا این بازی رو تو کلش اف کلنز گذاشتن حالا فهمیدید


بستن

 آرمان
       
عالی
عالی است


بستن
Ali : کلش رویال بازی هیجان انگیزی است اما باید یه کمی پول بابتش خرج کرد که باعث افتش شده