Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

شبکه های اجتماعی

مسنجر فیسبوک به زودی بر زندگی شما حکومت خواهد کرد - قسمت اول

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
00:03:36 1395-03-08
راه هایی که مسنجر فیسبوک از طریق آن ها بر زندگی شماحکومت خواهد کرد

مارک زاکربرگ در نظر دارد که کل جهان را در دست بگیرد. همه ی ما فکر می کردیم که گوگل بزرگترین رهبر ما خواهد شد اما امپراتوری زاک شانس بهتری دارد. چرا؟ زیرا او ما را دارد که برای تمام جنبه های زندگیمان از مسنجر فیسبوک استفاده می کنیم و در این فرآیند تمام اطلاعاتمان را به آن می سپاریم. در این مقاله به توضیح راه هایی می پردازیم که مسنجر فیسبوک از طریق آن ها بر زندگی ما حکومت خواهد کرد. با لرن روت همراه باشد.

دیدن پتانسیلِ مسنجر فیسبوک الهام بخش است اما فکر کردن به این که درنهایت بر چگونگی استفاده مردم از شبکه، حاکم می شود کمی ترسناک است. ممکن شما تمام ویژگی هایی که مسنجر دارد را از نادیده بگیرید اما در آخر باید بپذیرید که این برنامه حتما به جایی می رسد.

مسنجر در نهایت تنها برنامه چتی که استفاده می کنید خواهد بود

smartphone

زاک می خواهد که مسنجر تنها برنامه ی چتی باشد که شما از آن استفاده می کنید. اگر بخواهیم صادق باشیم، جدا از اسکایپ، چیز زیادی جلودار او نیست. Google Talk به پایان رسیده است و با توجه به تمایل گوگل به از کار انداختن مواردی که دیگر برای آن ها پول نمی سازند، طولی نخواهد کشید که Hangouts نیز توقیف شود. 
می توان گفت که تقریبا مسنجر فیسبوک، واتس اپ و اسکایپ (و برنامه های کوچکتر مانند تلگرام و سیگنال) در رقابت باقی می مانند. مطمئنا اسکایپ بزرگ و قدرتمند است و قسمتی از مایکروسافت است ولی آیا شبکه اجتماعی از 1.6 میلیارد کاربر پشت آن را نیز دارد؟ گمان نمی کنم!
واتس اپ قسمتی از فیسبوک است ولی کسی می تواند بگوید که آیا در آینده با مسنجر آمیخته می شود؟ آیا زاکربرگ واقعا می خواهد اجازه دهد که واتس اپ، مشتریان بالقوه مسنجر را دور کند؟ شما چه فکر می کنید؟

با استفاده از مسنجر، تماس تلفنی خواهید گرفت، پیغام صوتی می گذارید و تماس تصویری می گیرید

جدای صحبت کردن با مخاطبین فیسبوک، شما می توانید به آن ها تلفن کنید و تماس تصویری بگیرید و یا برای آن ها پیغام صوتی (voicemail) بفرستید. ممکن است روزی برسد که شماره تلفن ها اثری از گذشته شوند و برای تماس گرفتن، تنها کاری که لازم است انجام دهیم این باشد که آن ها را با نام کاربریِ مسنجر ذخیره کنیم  و بر روی نامشان ضربه بزنیم تا ارتباط برقرار شود. 
برای گرفتن تماس صوتی یا تصویری با کسی، فقط باید بر روی آیکون گیرنده و یا آیکون دوربین فیلم برداری در گوشه ی سمت راست بالا ضربه بزنید.

messeger caller
حتی نیازی نیست که برای دریافت تماس های فیسبوک در مسنجر باشید. فقط کافی است که یک نسخه ی بروز شده از فیسبوک را اجرا کنید.
برای فرستادن پیغام صوتی بر روی سه نقطه ی افقی در پایین صفحه نمایش کلیک کنید و گزینه ی voicemail را انتخاب کنید. حال می توانید از دست آن دستگاه پیغام گیر خلاص شوید و به قرن 21 بیایید.

تمام رازهایتان را به مسنجر خواهید گفت

secrets

در پی تصمیم واتس اپ برای روشن کردن رمزگذاری end-to-end، فیسبوک در  حال در نظر گرفتن پیام های ناپدید شونده در مسنجر است. البته هنوز این اتفاق به طور کامل نیفتاده است اما چندین سایت توسعه و پیشرفت آن را گزارش کرده اند.
پس اگر می دانستید که خصوصی ترین رازهای شما در عرض چند دقیقه در یک دود سیگار به هوا می روند، آن گاه همه چیز را به گوشی خود خواهید گفت. و در نهایت هم همه چیز از اینترنت پاک می شود، درست است؟!

حمل و نقل خود را از مسنجر سفارش خواهید داد

car

فیسبوک به تازگی اعلام کرده است که شما می توانید به طور مستقیم و با استفاده از مسنجر، سواری خود از Uber را سفارش دهید و چیزی که آن را جالب می کند این است که هرکس که توسط مسنجر از Uber استفاده می کند، 20 دلار اعتبار Uber خواهد گرفت. 

transportation
پس اگر شما با یکی از دوستان خود چت می کنید و می خواهید با او به بیرون بروید، می توانید دوباره به منوی سه نقطه بروید و "Transportation" را انتخاب کنید و سپس سواری خود را درخواست دهید. شریک چت شما در پنجره ی مسنجر مشاهده می کند که یک سواری سفارش داده شده است.

از طریق مسنجر گل سفارش خواهید داد

fbm flowers

چند هفته ی پیش در کنفرانس فیسبوک در سان فرانسیسکو، زاک اعلام کرد که شما به زودی می توانید از مسنجر برای سفارش دادن گل از 1800Flowers استفاده کنید. 
احتمالا طولی نمی کشد که مغازه های دیگر نیز به مسنجر بپیوندند. در آن صورت کافی است به دستیار شخصی مسنجر (M) بگویید که نیاز به چه چیزی دارید و او سفارش شما را برایتان خواهد فرستاد. بنابراین دیگر نیازی به ایستادن در صف نیست!

برچسب ها:
مقالات مشابه