Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

شبکه های اجتماعی

مسنجر فیسبوک به زودی بر زندگی شما حکومت خواهد کرد - قسمت دوم

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
17:28:24 1395-03-14
راه هایی که مسنجر فیسبوک از طریق آن ها بر زندگی شماحکومت خواهد کرد

مارک زاکربرگ در نظر دارد که کل جهان را در دست بگیرد. همه ی ما فکر می کردیم که گوگل بزرگترین رهبر ما خواهد شد اما امپراتوری زاک شانس بهتری دارد. چرا؟ زیرا او ما را دارد که برای تمام جنبه های زندگیمان از مسنجر فیسبوک استفاده می کنیم و در این فرآیند تمام اطلاعاتمان را به آن می سپاریم. در این مقاله به توضیح راه هایی می پردازیم که مسنجر فیسبوک از طریق آن ها بر زندگی ما حکومت خواهد کرد. با لرن روت همراه باشد.

با مسنجر، پول ارسال خواهید کرد

money

این مورد در خارج از ایالات متحده در دسترس نیست. اما اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، حداقل 18 سال سن دارید، ویزا کارت یا مستر کارت دارید و پول رایج شما دلار آمریکا است آن گاه شامل این مورد می شوید.
کافی است بر روی آیکون پول ضربه بزنید ، شماره کارت نقدی (debit card) و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید  و آن را بفرستید. شخص دیگر نیز شماره کارت نقدی خود را وارد می کند و آن مبلغ را قبول می کند. سه روز بعد این پول در بانک خواهد بود. 
آیا زمانی فرا خواهد رسید که مردم حقوق خود را از طریق مسنجر دریافت کنند؟

در مسنجر، بازی خواهید کرد

games

در حال حاضر می توانید مخاطبین فیسبوک خود را با بازی شطرنج در مسنجر به چالش بکشانید. ولی اگر بازی شطرنج برای شما بیش از حد روشن فکرانه است و یک بازی ساده تر بخواهید چطور؟ بسکتبال چه طور است؟ فقط کافی است برای مخاطب خود یک شکلک بسکتبال بفرستید تا بازی ظاهر شود!

basketball
مطمئنا نینتندو و پلی استیشن بر سر وسایل کوچکی مانند این خود را به زحمت نمی اندازند اما دیدن بازی های اصلی بیشتر که راه خود را در آینده به سوی مسنجر بسازند خوب است.

فایل های خود را با استفاده از مسنجر به اشتراک خواهید گذاشت

files

شما می تواید فایل های منحصر به فرد و تصاویر را با استفاده از آیکون های مربوطه در پنجره ی چت بفرستید. ولی اکنون پشتیبانی برای Dropbox و Imgur نیز به خوبی وجود دارد. 
بر روی منوی سه نقطه در قسمت پایین کلیک کنید، Dropbox یا Imgur را انتخاب کرده و به حساب خود متصل شوید. سپس زمانی که می خواهید فایل یا عکس یا هر چیز دیگری را بفرستید از همان منوی سه نقطه Dropbox یا Imgur را انتخاب کرده و فایل های مورد نظر را به مخاطب خود بفرستید. 
به احتمال زیاد طولی نخواهد کشید که از طرف Google Drive، OneDrive، Box و شاید Flickr پشتیبانی مشاهده کنیم. مطمئنا آن ها نمی خواهند از این بخش دور بمانند.

با مسنجر، شبکه خواهید شد

networking

هنگامی که با افراد جدیدی در یک کنفرانس کاری آشنا می شوید و یا در راهرو از کنار آن ها عبور می کنید، احتمالا وقت کافی ندارید تا جزئیات مسنجر آن ها را به دست آورید. پس مدت ها وقت خود را فیسبوک می گذرانید تا حساب آن ها را پیدا کنید. به دلیل این که همه ی افراد در پروفایل فیسبوک خود عکس ندارد و بعضی از مردم ترجیح می دهند عکس بچه و یا سگ خود را به جای آن بگذارند، پیدا کردن شخص مد نظر خود بسیار سخت است.
پس به فیسبوک اعتماد کنید تا این کار را برای شما ساده تر کند. وقتی بر روی نام خود در مسنجر ضربه می زنید عکس زیر را مشاهده خواهید کرد.

messenger
تمام قسمت های پرپیچ و خمِ آبی که در اطراف عکس وجود دارد کیوآر کد (QR code) است. اگر بر روی آن ضربه بزنید، می توانید کد خود را ببینید که اشخاص دیگر می توانند آن را با گوشی خود اسکن کنند و یا شما می توانید با استفاده از برنامه کد دیگران را اسکن کنید. سپس شما به صورت خودکار به لیست مخاطبین دیگران اضافه خواهید شد.

با مسنجر، تماس های کنفرانسی خواهید گرفت

فعلا تماس ویدیویی گروهی ممکن نیست اما تماس تلفنی گروهی وجود دارد. می توانید تمام همکاران خود را بر روی یک خط بیاورید و در مورد آخرین آمار فروش یا موارد دیگر صحبت کنید. 
بیشترین تعداد شرکت کننده در این تماس ها 50 نفر است. پس برای اداره های کوچک مناسب است. فقط کافی است بر روی آیکون تلفن ضربه بزنید، کسانی را که باید در تماس باشند را انتخاب کنید، سپس با همه افراد تماس گرفته می شود و به شبکه متصل خواهند شد.

آینده روشن است. مسنجر، آینده است.

fbmessenger

همان طور که در مقاله ی قبل گفتیم، دیدن ویژگی های زیادی که در این برنامه آمده است کمی ترسناک است. اما مسنجر در حال موقعیت یابی خود می باشد تا کنترل بسیاری از عملیات ها در زندگی ما را در دست بگیرد، می خواهد این عملیات تماس با دیگری باشد، یا برنامه ریختن برای رفتن به سفر و یا فرستادن فایل برای دیگری.
شما دوست دارید مسنجر چه قابلیت هایی داشته باشد؟

برچسب ها:
مقالات مشابه