Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

شبکه های اجتماعی

مواردی که هرگز نباید در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
21:39:27 1395-02-22
مواردی که هرگز نباید در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند

مراقب مطالبی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید باشید زیرا هیچ وقت متوجه نخواهید شد که چه زمانی آن ها به سویتان بر می گردند و زندگی شما را تخریب می کنند. حتی پاک ترین و با حسن نیت ترین پست ها هم می توانند در راهی که هیچ وقت فکر نمی کردید ممکن باشد علیه شما استفاده شوند. در این مقاله به توضیح مواردی می پردازیم که هرگز نباید در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. با لرن روت همراه باشید.

بسیاری از مردم نگران این هستند که چگونه شرکت های نادرست داده های آن ها را به سرقت برده و از آن ها استفاده می کنند ولی حقیقت ناراحت کننده این است که من و شما خودمان آزادانه بیشتر از آن چه فکر می کنیم به این شرکت ها اطلاعات می دهیم. قطعا شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که فیسبوک فقط با استفاده از پست ها و کامنت های شما چه اطلاعاتی را در مورد شما می داند. در ادامه مواردی که هرگز نباید در رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید بیان شده اند.

  • زمانی که در تعطیلات هستید

پس از ریختن برنامه یک سفر ممکن است وسوسه شوید که هیجان خود برای این سفر را از طریق رسانه های اجتماعی توضیح دهید. دیگران همیشه راجع به تعطیلات خود توضیح می دهند پس شما هم می توانید این کار را انجام دهید، درست است؟

اما بهتر است در به اشتراک گذاری این مطلب تجدید نظر کنید زیرا احتمالا هوشمندانه ترین کار این نیست که به دنیا بگویید چه زمانی به سفر می روید و چه زمانی برمی گردید. هرگز متوجه نخواهید شد که چه کسانی ممکن است پست شما را ببینند و از آن برای برنامه ریزی به منظور دزدی از وسایل منزل شما استفاده کنند.

اگر واقعا می خواهید سفر خود را به اشتراک بگذارید تا زمانی که به خانه بر می گردید دست نگه دارید و به جای آپلود کردن عکس ها در زمان واقعی آن ها، صبر کنید و هنگامی که در خانه هستید همه عکس ها را به یکباره آپلود کنید. بله این کار کمتر هیجان انگیز است اما مطمئنا ایمن تر است.

  • شکایت ها و نالیدن ها

اگر می خواهید در مورد رئیس یا همکاران خود شکایت کنید رسانه های اجتماعی جایی نیست که بخواهید این کار را انجام دهید و خیلی مهم است که نارضایتی خود را در آن جا آشکار نکنید زیرا احتمال دارد که کسی آن را ببیند و برای شما بد تمام شود.

بنا بر دلایلی مردم با مطرح نکردن شکایت ها در رسانه های اجتماعی مشکل دارند. صرف نظر از دلایل این کار، هیچ کس نمی تواند نقش بزرگ رسانه های اجتماعی در خارج کردن بسیاری از مردم از ناامیدی را انکار کند. فقط به یاد داشته باشید که اگر مراقب نباشید ممکن است شکایت های شما باعث اخراجتان بشود.

و به طور مشابه هیچ وقت نباید هر حرف منفی در مورد خود شرکت نیز پست کنید. باز هم خیلی احتمال دارد که کسی آن را ببیند و در مورد شما گزارش دهد.

  • درست کردن مدرک جرم برای خود

هر چیزی که در رسانه های اجتماعی می بینید قانونی نیست. این که به خاطر یک کامنت یا جوک مجبور به پرداخت جریمه و یا حتی اخراج شوید یک چیز است و این که قانون را بشکنید و مدارک آن را در پروفایل خود بگذارید تا همه ببینند چیز دیگری است.

احتمالا هیچ جنایت واقعا فجیعی در فیسبوک یا توییتر نمی بینید ولی پیدا کردن موردی که مردم به سلفی گرفتن در بزرگراه می خندند سخت نیست. همچنین افرادی وجود دارند که از مواد مخدر و یا سلاح های غیر قانونی خود و یا حتی پولی که دزدیده اند عکس می گیرند و آن را به اشتراک می گذارند. با پست نکردن این موارد در رسانه های اجتماعی به همه ی افراد از جمله خودتان لطف کنید. در بهترین حالت ممکن است چند لایک بیشتر و یا شاید اعتبار بیشتر در میان دوستانتان بگیرید و اما در بدترین حالت ممکن است به زندان بروید.

  • خریدهای جدید گران قیمت

یکی دیگر از مواردی که مردم علاقه دارند تا در مورد آن در رسانه های اجتماعی صحبت کنند وسایل جدید گران قیمت است. اگر به تازگی گوشی، تبلت، لپ تاپ، ماشین، خانه جدید و یا هر چیز دیگری گرفته اید شاید آن قدر هیجان زده هستید که نمی توانید آن را آنلاین پست نکنید. ولی به دو دلیل نباید این کار را انجام دهید :

دلیل اول- معمولا این قبیل پست ها باعث می شوند که احساس تزلزل و شکست در مردم تشدید شود. وقتی که شما قسمت های برجسته از زندگی خود را پست می کنید، این کار تصادفا موجب می شود تعدادی از مردم احساس حسادت و یا حتی خشم کنند.

دلیل دوم- زمانی که شما به دنیا می گویید که یک وسیله ی جدید گران قیمت دارید بعضی از مردم شاید بخواهند آن را بدزدند و یا به طریقی از شما سوء استفاده کنند.

پس به عنوان یک قاعده کلی هرگز وسایلی مانند جواهرات و یا لوازم الکترونیکی را در رسانه های اجتماعی به نمایش نگذارید مخصوصا زمانی که به طور کامل به دوستان خود اعتماد ندارید.

  • ارائه مشاوره شخصی

همه ی ما تا به حال دیده ایم که کسانی که بیمار هستند برای پیدا کردن درمان خانگی در فیسبوک یا سایر رسانه های اجتماعی سوالات خود را می پرسند و یا حتی افرادی که به دنبال مشاوره های حقوقی هستند، اقدام به طرح سوالات خود در این فضاها می کنند.

اما مهم نیست که چقدر به خودتان مطمئن هستید، شما نباید در رسانه های اجتماعی مشاوره پزشکی یا حقوقی بدهید. حتی اگر یک وکیل یا دکتر هستید! زیرا شما همه ی حقایق را در مورد شخصی که سوال پرسیده است نمی دانید. اگر کسی بیمار است و یا دچار مشکلی شده است باید کمک حرفه ای بگیرد. همچنین از مشاوره دادن در مورد ورزش، کاهش وزن، رژیم غذایی و امور مالی نیز بهتر است خودداری کنید.

  • هر چیزی که ممکن است بعدها موجب پشیمانی شود

یکی از مواردی که هرکس باید در مورد اینترنت بداند این است که زمانی که عکس ها، ویدیوها و پست ها در دسترس عموم قرار می گیرند، خیلی غیر ممکن است که بتوان آن ها را به طور کامل حذف کرد. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان فهمید چه کسی آن ها را دیده است، چه کسی آن ها را ذخیره کرده است و چه کسی آن را با دیگران به اشتراک گذاشته است. پس هیچ وقت مطلب و یا عکسی را که امکان دارد چند سال دیگر موجب پشیمانی شما بشود را به اشتراک نگذارید.

اگر برای حریم خصوصی و امنیت خودتان ارزش می گذارید سعی کنید مواردی که گفته شد را رعایت کنید و مواظب باشید که در رسانه های اجتماعی چه کاری انجام می دهید...

برچسب ها: