Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Telegram

نسخه جدید تلگرام 3.3.2

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
12:01:18 1394-09-18
نسخه تلگرام 3.3.2 امکانات جدیدی در زمینه مدیریت حافظه و مدیریت استیکرها به شما خواهد داد

نرم افزار پیام رسان تلگرام به تازگی بروزرسانی جدیدی را منتشر کرده است که به بهبود حافظه تلقن همراه و همچنین مدیریت استیکرها کمک خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با این ویژگی ها با لرن روت همراه باشید.

تلگرام  3.3.2 (تاریخ انتشار: 17 آذر 1394)

برخلاف سایر نرم افزارهای پیام رسان، تلگرام مقداری نزدیک به صفر از حافظه تلفن همراه شما را به خود اختصاص خواهد داد حتی اگر استفاده زیادی از آن داشته باشید. زمانی که شما داده های مربوط به تلگرام را به منظور آزادسازی فضا، از روی تلفن همراه خود پاک می کنید، تلگرام آن را بدون هیچ محدودیتی در فضای ابری و بطور مجازی برای شما نگهداری خواهد کرد.

تلگرام در بروزرسانی 3.3.2 ویژگی مدیریت حافظه (Cashe Management) را معرفی کرده است. در این ویژگی، در زمان هایی که حافظه کمی در دسترس است شما به سادگی قادر خواهید بود تا بدون حذف کردن اطلاعات مفید خود به کار کردن با تلگرام ادامه دهید. گزینه جدید Clear Cashe به شما این امکان را می دهد تا به سرعت مدیاهای (عکس، ویدیو، موسقیی، فایل) مورد نظر خود را بر اساس نوع آن حذف کنید.

در آدرس زیر می توانید به منوی تنظیمات حافظه دسترسی پیدا کنید:

Settings > Cashe Settings

در اینجا سه گزینه وجود دارد که به توضیح هر کدام می پردازیم:

  • Keep Media
    شما در این قسمت می توانید مشخص کنید که فایل های موجود در تلگرام شما نظیر عکس ها، ویدیو ها و ... تا چه مدت نگه داشته شوند. در واقع اگر در مدت زمان مشخص شده در این قسمت، فایل مشخصی را را استفاده نکنید، این فایل از گوشی شما حذف خواهد شد اما در فضای ابری تلگرام موجود خواهد بود و این به آن معناست که می توانید آن را مجددا دانلود کنید. برای مثال اگر تنظیمات این قسمت را بر روی یک هفته قرار دهید و روزی یک عکس را از یکی از پیام های خود در تلگرام دانلود کنید، در صورتی که تا یک هفته به این عکس سر نزنید، این عکس بطور خودکار حذف شده و برای مشاهده مجدد آن باید آن را مجدد دانلود کنید.
  • Clear Cashe
    در این قسمت  می توانید تمامی حافظه های اشغال شده توسط تلگرام بر اساس انواع فایل ها را مشاهده کرده و در صورت نیاز آنها را پاک کنید. در صورت پاک کردن Cashe،  برای مشاهده این فایل ها در نرم افزار تلگرام نیاز به دانلود دوباره آنها دارید اما در صورتی که آنها را در فایل منیجر خود داشته باشید، همچنان باقی خواهند ماند. این ویژگی برای سیستم عامل اندروید، تنها برای Supergroups و کانال ها کاربرد دارد، درحالیکه برای سیستم عامل iOS، برای تک تک چت ها این امکان فراهم شده است.
  • Local Database
    در صورت پاک کردن این اطلاعات، تمامی اطلاعات متنی در نرم افزار تلگرام شما پاک خواهد شد.

 

Telegram Cashe Setting

Telegram Cashe Setting Details

 

اما ویژگی دیگر افزوده شده در این بروزرسانی تلگرام، مرتب سازی استیکرها بصورت دلخواه است. بر این اساس شما می توانید به صورت دستی استیکرهای خود را به ترتیب دلخواه مرتب کنید و این مرتب سازی با تمام دستگاه های شما که اکانت مشترکی دارند همگام خواهد شد. برای این کار به آدرس زیر بروید:

Settings > Stickers

حالا انگشت خود را بر روی استیکر مورد نظرنگه داشته تا انتخاب شود و سپس آن را به محل دلخواه جابجا کنید.

 

Telegram GooglePlay

Telegram App Store

برچسب ها:
مقالات مشابه
 م
       

سلام داداش.خسته نباشی.اگر به یک نفر دو سه ماه پیش و یا حتی بیشتر پیامی فرستاده باشیم ولی آن شخص در این مدت طولانی اصلا آنلاین نشده باشه آیا بعد از گذشت این زمان طولانی اگر طرف آنلاین بشه بازم پیام به دستش میرسه یانه؟بامرام ممنون میشم جواب منو بدی.خیلی ممنونم


بستن
کامران : سلام دوست عزیز، بله پیام ها در سرور تلگرام نگهداری میشن و پس از آنلاین شدن شخص به اون نشون داده میشن مگر اینکه پیامتون رو در حالت Secret Chat و با زمانبندی حذف زیر 2 ماه فرستاده باشین.