Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Laravel

ویژگی های جدید لاراول 5.2

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
19:28:16 1394-10-04
معرفی ویژگی های جدیدی که در لاراول (Laravel) 5.2 اضافه شده است.

چند روزی است که لاراول 5.2 منتشر شده و دسترس عموم قرار گرفته است، لاراول هم مثل بقیه ی نرم افزارها در ورژن جدید خود ویژگی های محصر به فردی را قرار داده است که ما قصد داریم در این مقاله آن ها را توضیح دهیم پس اگر دوست دارید ببینید چه ویژگی هایی به لاراول 5.2 اضافه شده است با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

در مقاله ی آموزش لاراول ما نحوه و منابع آموزشی معتبری که برای آموزش لاراول وجود داشتند را به شما معرفی کردیم ولی همانطور که می دانید روز به روز ویژگی های فریم ورک های برنامه نوسی در حال بهبود و افزایش هستند تا بتوانند نیازهای کاربران خود را به خوبی برطرف کنند، توسعه دهندگان لاراول نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در ورژن جدید فریم ورک لاراول ویژگی های جدید و کاربردی را قرار داده اند.

گروه های Middleware

گروه های Middleware یکی از ویژگی های خوب و کاربردی است که شما احتمال زیاد در ورژن های قبلی کمبود آن را بارها و بارها حس کرده اید. به وسیله ی گروه های Middleware شما می توانید مجموعه ای از Middleware ها را برای route های خود تعریف کنید.

 

انواع ستون های Mysql JSON

در لاراول 5.2 شما می توانید انواع داده های JSON محلی را به پروژه ی خود اضافه کنید چیزی که در ورژن های قبلی لاراول وجود نداشت.

اعتبار سنجی فرم هایی که به صورت آرایه تعریف شده اند

شما می توانید rule هایی را اضافه کنید که ورودی های فرم هایی که به صورت آرایه هستند را نیز چک کنند، منظور از ورودی های فرم هایی که به صورت آرایه هستند این است که هر بار name مربوط به input شما درحال عوض شدن است و یک name مشخص برای input های خود ندارید بلکه به صورت یک آرایه هستند.

Form Input
<p>
<input type="text" name="post[1][id]">
<input type="text" name="post[1][title]">
</p>

<p>
<input type="text" name="post[2][id]">
<input type="text" name="post[2][title]">
</p>
Validation rules
Validator::make($request->all(), [
  'post.*.id' => 'exists:posts.id',
  'post.*.title' => 'required:string',
]);

Session هایی که در دیتابیس ذخیره می شوند

در ورژن 5.2 لاراول Session هایی که در دیتابیس هستند به وسیله ی user_id و ip_address ذخیره می شوند در صورتی که در ورژن های قبلی لاراول اینگونه نبود و فقط به وسیله user_id ذخیره می شدند.

مجموعه نویسی به صورت عام

شما می توانید با استفاده از * داده ها را از یک مجموعه بگیرید، برای اینکه بیشتر متوجه شوید به مثال زیر دقت کنید که ما میخواهیم از جدول users اسم همه ی کاربران را برگردانیم.

$posts->pluck(‘users.*.name’);

چارچوب Auth

اگر با لاراول پروژه ای را انجام داده باشید قطعا این موضوع برای شما پیش آمده که یک فایل View برای صفحه ی عضویت، ورود و ریست کردن پسورد طراحی کرده باشد، در لاراول 5.2 شما می توانید با استفاده دستور زیر چارچوب کلی این صفحات را داشته باشید و صرفا براساس نظر خود آن ها را تغییر دهید.

php artisan make:auth

اجرای Model binding به صورت ضمنی

حالا شما می توانید بوسیله ی لاراول به صورت ضمنی و خودکار یک Model را به یک route متصل کنید.

Route::get('/posts/{post}', function(Post $post) {
    return $post;
});

بهبود حوزه ی اجرای Eloquent های عمومی

در لاراول 5.2 شما دیگر محدود به تعریف کردن یک درخواست به صورت تنهایی نیستید بلکه می توانید چند درخواست را به وسیله Eloquent ها تعریف و آن ها را اجرا کنید.

محدود کردن درخواست ها

شما در لاراول 5.2 می توانید به راحتی تعداد درخواست هایی را که یک IP می تواند به یک route بفرستد را محدود کنید، به عنوان مثال برای اینکه بتوانید تعداد درخواست هایی که یک IP به یک route می فرستد را به صورت 30 درخواست در یک دقیقه محدود کنید باید به صورت زیر عمل کنید.

Route::get('/dashboard', ['middleware' => 'throttle:30,1', function () {
    //
}]);

 

برچسب ها:
مقالات مشابه
ویدیوهای مشابه