Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ویندوز

پنج میانبر در ویندوز 10 که باعث صرفه جویی در زمان می شوند

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
19:42:40 1395-03-21
نوار وظیفه جزء جدایی ناپذیر ویندوز در سال های گذشته بوده و از ویندوز 95 تا حالا وجود داشته و در هر نسخه از ویندوز بهبودهایی در آن دیده می شده

نوار وظیفه جزء جدایی ناپذیر ویندوز در سال های گذشته بوده و از ویندوز 95 تا حالا وجود داشته، در هر نسخه از ویندوز بهبودهایی در آن دیده شده که با فراز و نشیب هایی همراه بوده، در این مقاله قصد داریم میانبرهای ویندوز 10 که به نوار وظیقه مربوط است را برای شما بیان کنیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

نوار وظیفه ای که ما در حال استفاده از آن هستیم هنوز هم نواقصی دارد که ممکن است شما تا حالا آن ها را حس کرده باشید.

این موضوع که نوار وظیفه در ویندوز 10 از بهترین ها بوده و مثل آن قبلا نبوده را نمی توان انکار کرد اما اگر می خواهید یک نوار وظیفه ی حرفه ای در ویندوز 10 داشته باشید پنج میانبر وجود دارد که لازم است آن ها را بدانید.

در دراز مدت این میانبرها ممکن است خیلی در زمان شما صرفه جویی کند.

Shift و کلیک روی یکی از نرم افزارهای نوار وظیفه

خیلی این موضوع پیش آمده که شما یک نرم افزار را باز داشته باشید ولی بخواهید یک نمونه‌ی دیگر از آن را هم باز کنید، اگر به صورت عادی روی آیکون آن نرم افزار در نوار وظیفه کلیک کنید همون نرم افزاری که باز دارید را برای شما می آورد ولی اگر Shift را بگیرید و روی آن کلیک کنید یک نمونه ی دیگر از نرم افزار را برای شما باز می‌کند. دقت کنید که برخی از نرم افزارها از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند یعنی نمی توانند در دو نمونه یا بیشتر باز شوند.

Shift و Ctrl و کلیک روی یکی از نرم افزارهای نوار وظیفه

برخی از نرم افزارها یک سری کارهای خاص را می‌توانند در حالت Administrator انجام دهند، این میانبر هم شبیه به میانبر قبلی هست با این تفاوت که نرم افزار را در حالت Administrator باز می‌کند.

Shift و کلیک راست روی یکی از نرم افزارهای نوار وظیفه

این میانبر برای نشان دادن پنجره‌ی منو بجای حالت عادی منوی نوار وظیفه می باشد.

Shift و کلیک راست روی گروهی از نرم افزارها در نوار وظیفه

این میانبر منوی ویندوز را برای گروهی از نرم افزارهایی که شما باز دارید نشان میدهد به جای اینکه بخواهد آن ها را به حالت عادی نشان بدهد.

Ctrl و کلیک روی گروهی از نرم افزارها در نوار وظیفه

برای اینکه بتوانید بین همه ی پنجره های بازی که از یک نرم افزار خود دارید بچرخید از این میانبر استفاده می‌کنند.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه