Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

متفرقه

چرا ما به تلفن های هوشمند خود اعتیاد پیدا کرده ایم؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
15:20:27 1394-08-17
دلایل اعتیاد به تلفن های هوشمند چیست؟ چرا به تلفن های هوشمند معتاد می شویم؟

در گذشته ی نه چندان دور محتوای پیام ها عمدتا ثابت بودند و اینقدر در حال تغییر نبودند همچنین این محتواها بسیار محدود بودند.اما الان تلفن های هوشمند برای ما به یک وسیله ی ضروری تبدیل شده اند همچنین تکنولوژی های تلفن های همراه روز به روز به سمت یکپارچه و نزدیک تر شدن به زندگی ما هستند حال در این مقاله ی ما قصد داریم به سراغ دلایل اعتیاد به تلفن های هوشمند برویم پس این مقاله ی لرن روت را دنبال کنید.

همانگونه که می دانید بسیاری از رفتارهای ما بر اساس عادات ما هستند که ما اینجا به بررسی و ارتباط آن با تلفن های هوشمند خواهیم پرداخت.
عادات قدیمی دیر می میرند.
به طور میانگین کاربران تلفن های هوشمند در روز 150 بار موبایل خود را چک می کنند همچنین محققان طی یک بررسی روی دانش آموزان به این نتیجه رسیدند که 94 درصد آن ها هنگامی که در مدرسه موبایل خود را همراه ندارند با مشکل بر خواهند خورد. همچنین 70 درصد آن ها گفته اند که اگر تلفن های هوشمند آن ها دزدیده شوند دچار افسردگی می شوند.
بسیاری از ما رفتاری را هر روز از روی عادت انجام می دهیم که آن ها در ما نهادینه شده اند و ما آن ها را به صورت ناخودآگاه انجام می دهیم که بعضی از این عادات می توانند بد باشند. وقتی شما یک رفتاری را به صورت منظم و مداوم انجام می دهید الگو آن کار یا رفتار در ضمیر ناخودآگاه شما قرار می گیرد.
تلفن های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که ما سریع و راحت بتوانیم آن ها را چک کنیم و یک سری اطلاعات جامع و به درد بخور از آن ها کسب کنیم مثل دیدن ساعت، آخرین خبرها، آخرین پیام ها و ... که همین باعث شده است تا ما برای دیدن حتی ساعت هم اول به گوشی خود نگاه کنیم تا در کنار آن اطلاعات دیگری نیز به دست آوریم.
اگر به ضمیر ناخودآگاه خود توجه کنیم می توانیم به این پی ببریم که فرق بین عادت و اعتیاد در تحمل کردن عدم وجود آن رفتار یا عمل است.
بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان آمریکایی انجام داده اند اعتیاد رفتاری است که روی مغز قرار می گیرند و باعث ایجاد یک حس خاص و منحصر به فرد می شود.
آیا تا به حال تلفن هوشمند شما باعث شده است که برای مدتی حتی کم دیگر احساس خستگی یا افسردگی نکنید. دقت داشته باشید که اگر این حالت برای شما رخ داده باشد شما در حال ایجاد اتصالات قوی بین تسکین درد خود و نیاز به کار کردن با تلفن هوشمند خود هستید که این باعث می شود که اگر در دفعات آتی باز این حس خستگی یا افسردگی برای شما ایجاد شد شما برای رفع آن به صورت ناخود آگاه به سمت گوشی خود بروید که به نوعی اعتیاد به تلفن همراه ایجاد می شود.

پس می توانیم یکی از دلایل مهمی که ما به تلفن های هوشمند خود اعتیاد پیدا کرده ایم را در برطرف کردن یک سری از نیازهای اساسی خود بدانیم که با رفع شدن آن ها ما احساس راحتی می کنیم.
 

برچسب ها:
مقالات مشابه