Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

PHP

چرا PHP 6 منتشر نشد؟

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
18:50:59 1394-08-11
در این مقاله به بررسی علل عدم انتشار PHP 6 می پردازیم.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا توسعه دهندگان PHP بعد از نسخه 5.6 نسخه 7 این زبان را منتشر کردند. در این مقاله به علل عدم انتشار PHP 6 می پردازیم. با لرن روت همراه باشید.

php 6 یک نسخه اصلی php بود که هیچگاه انتشار نیافت. این نسخه اینطور در نظر گرفته شده بود تا یک پشتیبانی همه جانبه از Unicode در هسته خود ایجاد کند. اما این تلاش بسیار مبهم و بسیار پیچیده بود و در هنگام توسعه آن، این پیچیدگی ها بیشتر خود را نشان دادند. دو علت ثانویه دیگری که باعث شد php 6 هیچگاه انتشار نیابد علل زیر بودند:

  1. جلوگیری از سردرگمی: منابع بسیار زیادی در مورد php 6 نوشته شده بودند و بسیاری از انجمن ها می دانستند که چه ویژگی هایی در این نسخه گنجانده شده است. این در حالی است که PHP 7 به طور کلی توسعه دیگری از PHP نسبت به نسخه 6 آن است و بیشتر تمرکز آن بر کارایی است. هم چنین در php 7 ویژگی های متفاوتی نسبت به نسخه 6 گنجانده شده است. بنابراین تصمیم بر آن شد تا نسخه 6 انتشار نیابد تا تصورات غلطی نسبت به نسخه 7 این زبان پیش نیاید.
  2. رها کردن کدهای نیمه کاره: برای php 6 کدهای بسیار زیادی نوشته شد که هنوز هم موجود هستند. از همین رو ترجیح داده شد این کدها به همین حالت رها شوند و نسخه جدید php یعنی نسخه 7 آن، از ابتدا توسعه یابد.

برچسب ها:
مقالات مشابه