Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

اینترنت

چگونه بدون تبلیغات مزاحم در وب جست وجو کنیم؟

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
11:26:56 1394-10-15
در این مقاله به معرفی افزونه ای برای از بین بردن تبلیغات و همچنین افزایش امنیت در وب پرداخته ایم.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام مشاهده وب سایت هایی مانند Youtube و یا Facebook با تبلیغات مزاحمی مواجه شوید. ما در این مقاله به معرفی افزونه ای برای از بین بردن تبلیغات و همچنین افزایش امنیت در وب پرداخته ایم. پس با لرن روت همراه باشید.

Adblock Plus افزونه ای رایگان است که به شما این امکان را می دهد تا تبلیغات مزاحم را بلاک کنید، قابلیت ردیابی فعالیت ها را غیرفعال کنید و دامنه هایی که به گسترش بد افزار شناخته شده هستند را بلاک کنید. این افزونه برای همه ی مرورگر ها موجود است. کافی است از طریق سایت adblock و در صفحه ی باز شده بر روی Install کلیک کرده و افزونه را به مرورگر خود اضافه کنید. در این افزونه به صورت پیش فرض فیلتری برای بلاک کردن تمام تبلیغات آزاردهنده از جمله ویدیوهای تبلیغاتی در یوتیوب، فیسبوک،pop-upها و ... فعال است. اما این امکان وجود دارد که فیلتری به لیست های فیلتر Adblock Plus اضافه کنید و به او بگویید که چه المان هایی از یک وب سایت را بلاک کند. شما می توانید هر فیلتری که بخواهید اضافه کنید. در زیردو فیلتری که جزء ویژگی های خوب این افزونه هستند را معرفی کرده ایم.

  • غیرفعال کردن ردیابی(Disable Tracking)

همان طور که می دانید خیلی از شرکت های تبلیغاتی تمام حرکات شما را ردیابی می کنند تا اطلاعاتی راجع به علایق شما پیدا کنند و تبلیغات مرتبط با آن را به شما نمایش دهند. می توان فیلتری برای این که ردیابی را غیر فعال کنید به Adblock Plus اضافه کنید.

  • غیر فعال کردن دامنه های بد افزار(Disable Malware Domains)

کامپیوترهای آلوده شده به بدافزارها به تمام حملات سایبری از جمله سرقت هویت آسیب پذیر هستند. این کامپیوترها همچنین می توانند برای ارسال ایمیل های اسپم و یا حمله به کامپیوتر های دیگر، سرقت پسوردها،اطلاعات و ... استفاده شوند. با استفاده از Adblock Plus می توانید دامنه های شناخته شده برای گسترش بدافزارها را بلاک کنید که با این کار کامپیوتر خود را در برابر حملات ویروس، تروجان، کرم ها ،جاسوس افزارها محافظت می کنید.

برای اضافه کردن هر کدام از این ویژگی ها می توانید به صفحه ی featureهای سایت adblock بروید. سپس در صفحه باز شده (مطابق شکل) در قسمت ویژگی مورد نظرتان بر روی open this dialogue کلیک کنید و در پنچره باز شده Add Subscription را بزنید.

disable tracking

لازم به ذکر است که این افزونه باعث می شود که سرعت بارگزاری صفحات نیز افزایش پیدا کند.

برچسب ها:
مقالات مشابه