Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ios

چگونه سلامت باتري آيفون خود را بررسی کنیم؟

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
23:55:50 1395-02-28
بررسی سلامت باتری آیفون با برنامه Battery Life

آيفون شامل چندين ابزار مفيد است که  این ابزارها، مقدار باتری باقی مانده و مواردی که بیشترین مقدار از باتری را مصرف می کنند را نمايش می دهند اما در واقع هيچكدام از اين ابزارها حرفی راجع به سلامت طولانی مدت باتري (مقداری که عمر باتری در  طول زمان کاهش می یابد) به شما نمي زنند. در این مقاله به معرفی برنامه ای می پردازیم که اطلاعات مفیدی راجع به سلامت باتری آیفون در اختیار شما می گذارد. با لرن روت همراه باشید.

سلامت باتری از طول عمر باتری متفاوت است. عمر باتري تعیین مي كند که با یک بار شارژ کردن باتری گوشی ، شارژ آن برای چه مدتی باقی خواهد ماند ولي سلامت باتري تعیین مي كند که عمر باتري شما چه مقدار در طول زمان کاهش می یابد. 
پس از گذشت يك سال، عمر باتري شما به اندازه عمر باتری یک گوشي جديد نخواهد بود و با گذشت زمان، عمر باتری به کم شدن ادامه خواهد داد. اگر كسي را مي شناسيد كه به طور مداوم نياز به شارژ كردن گوشي خود دارد (مخصوصا گوشي اي كه چند سال عمر دارد و احتمالا سلامت باتري كمي دارد) پس آن وقت مي دانيد كه چقدر این کار آزار دهنده است.
علاوه بر این اكثر گوشي ها، باتری در دسترس کاربر که بتواند با يك باتری جديد و تازه جایگزین بشود ندارند. همچنین معمولا باتري شما بيش از هر جزء ديگري مشخص مي كند كه چه مدت گوشي فعلی خود را نگه خواهيد داشت.
براي مشاهده ي اين كه باتري شما چگونه در حال گذراندن است چندين برنامه وجود دارد كه این برنامه ها وضعیت باتری را چك مي كنند. اما ما برنامه ای را به شما پیشنهاد می کنیم كه کار کردن با آن راحت است، رايگان است و در App Store وجود دارد كه این برنامه هر چيزي كه نياز داريد در مورد سلامت باتري گوشي خود بدانيد را به شما نشان مي دهد.
برنامه ي Battery Life قادر است كه به شما نمايشي مستقيم  و معقول از مقدار ظرفيت باتري باقي مانده در آيفون خود را بدهد.

battery life app

در صورتی که اطلاعات داده شده به اندازه کافی خوب نیست، بر روي آيكون menu در گوشه ي بالا سمت چپ از برنامه ضربه بزنيد و سپس براي مشاهده ي جزئيات بيشتر در مورد باتري، Raw Data را انتخاب کنید.

battery life

Raw Data به چند دليل مفيد است. در درجه اول ظرفیت فعلی باتری را نشان می دهد. همان طور كه در شکل زیر مشاهده می کنید باتری ما هنوز 99% (1675 میلی آمپر) از ظرفیت مجاز خود را نگه می دارد (1690 میلی آمپر).  همچنین در این قسمت می توانید مقدار شارژ فعلی باتری را بسیار دقیق تر از آن چه در نوار وضعیت نشان داده می شود، مشاهده کنید. 
اطلاعات دیگری که می توانید از این قسمت به دست آورید شامل ولتاژ فعلی باتری، تعداد دفعات شارژ گوشی، دمای فعلی (دمای های گرمتر، عمر باتری را به طور قابل توجهی کاهش می دهد) و در نهایت شارژ کردن یا خالی کردن باتری است.
ممکن است هيچ یک از این معیارها برای شما ارزشمند نباشند ولی بررسی ظرفیت باتری و شارژ واقعی آن می تواند جالب باشد.

battery life

و در آخر، قابليتي برای مشاهده مدت زمانی که باتري در وضعيت هاي متفاوت گوشي، باقی خواهد ماند وجود دارد ( شکل زیر).
بررسی کردن مدت زمانی را که می توانید از گوشی انتظار شارژ داشتن داشته باشید، به شما کمک می کند که در زمان هایی که پریز برق در دسترس ندارید، نحوه ی استفاده از آیفون خود را بهتر ارزیابی و مدیریت کنید.

battery life

به طور کلی برنامه Battery Life هر آن چه که انتظار داریم در مورد ظرفیت باقی مانده باتری آیفون خود بدانیم را دارا است.

برچسب ها:
مقالات مشابه