Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

شبکه

چگونه آنتن دهی مودم خود را تقویت کنیم؟

تاریخ انتشار:
14:43:46 1396-05-22
طریقه ی تبدیل یک مودم به یک تقویت کننده ی سیگنال وای فای

اگر شما هم با مشکل آنتن دهی وای فای مواجه هستید و به دنبال راه حلی برای آن هستید پس با لرن روت همراه باشید تا به حل این مشکل بپردازیم.

شما می‌توانید برای حل این مشکل از یک مودم دیگر برای تقویت کردن سیگنال وای فای خود استفاده کنید.

قدم‌هایی که لازم است برداریم تا یک مودم را تبدیل به یک تقویت‌کننده سیگنال بکنیم عبارت است از:

  • یافتن آدرس IP مودم

اول‌ازهمه باید اطلاعاتی در مورد مودم خود پیدا کنیم.

در ویندوزهای مختلف به قسمت Control panel بروید و بر روی Network یا Internet and Network  دبل کلیک کنید.

در ویندوز XP بر روی Network Connection کلیک راست کنید و Connect to your router را انتخاب کنید و در قسمت پشتیبانی شما می‌توانید اطلاعات آن را مشاهده کنید.

برای Vista, Windows 7,8,10به قسمت Network and Sharing  بروید و Change adaptor setting  را انتخاب کنید، بر روی   Appropriate Connection راست کلیک کنید و Status را انتخاب کرده و جزئیات را مشاهده کنید.

 

  • اتصال به مسیریاب

مرورگر خود را بازکنید و آدرس IP خود را وارد کنید، حال شما می‌توانید صفحه تنظیمات مودم خود را مشاهده کنید.

برای ورود از شما نام کاربری و رمز عبور می‌خواهد، اگر آن‌ها را می‌دانید وارد کنید وگرنه آن‌ها را پایین مسیریاب نوشته‌شده است یا می‌تواند با جستجو شرکت مسیریاب خود می‌تواند نام کاربری و پسورد پیش‌فرض آن را وارد کنید.

 

  • چک کردن تنظیمات وای فای

پس از ورود در صفحه Wi-Fi با تعداد زیادی تنظیمات مواجه می‌شوید ولی ما نمی‌خواهیم به آن‌ها شکل خاصی بدهیم ، فقط می‌خواهیم اسم مودم و کانال و امنیت آن را بررسی کنیم.

برای مثال SSID این مسیریاب Belkin است و بر روی کانال 6 می‌باشد و از WEP برای امنیت استفاده می‌کند.

همان اسمی است که هنگام جستجو وای فای آن را می‌یابیم.از این ویژگی‌ها یادداشت‌برداری کنید چون می‌خواهیم از این صفحه خروج کنیم .

  • مودم را به تنظیمات کارخانه برگردانید

در پشت دستگاه یک دکمه کوچک در کنار دکمه‌ی روشن کردن مودم است که کنار آن نوشته‌شده است Reset آن را فشار دهید، حال مودم شما به تنظیمات کارخانه برگشته است.

  • آماده کردن دومین مودم

حال باید دومین مودم را به لب تاپ با کابل شبکه متصل کنیم،بهترین راه این است که مودم اصلی را برای دقایقی خاموش‌کنیم تا مودم را به حالت تقویت‌کننده تبدیل کنیم.

اگر شما فقط یک لب تاپ دارید اتصال آن را به مودم اول قطع کنید و آن را به مودم دوم وصل کنید و به گام اول بروید و پس از ورود مراحل زیر را انجام دهید.

 

  • تنظیمات را کپی کنید

هر تنظیماتی را نادیده بگیرید و به صفحه  Wifi Setting بروید و اسم آن را مانند مودم اول قرار دهید کانال آن را دقیق همان کانال 6 و تنظیمات امنیت آن را مشابه اولین مودم قرار دهید  و همان رمز را برای استفاده از مودم بگذارید

 

  • آدرس IP را ثابت قرار دهید

در آخر شما نیاز دارید که یک مودم برده با یک آدرس IP ثابت قرار دهید تا بتوانند با یکدیگر کار کنند.

به صفحه LAN Setup بروید و به مودم برده آدرس IP  که می‌دهید باید در بازه مودم اصلی باشد، ولی DHCP نباید داشته باشد.

برای غیرفعال کردن DHCP باید تیک آن را برداریم.

بیایید یک محاسبه بکنیم اگر آدرس مودم اصلی 192.168.1.1 باشد با توجه به DHCP بازه‌ی آن بین 192.168.1.2  و 192.168.1.49  است؛ حال آدرس مودم دوم را 192.168.1.50 قرار دهید، این آدرس را به یاد داشته باشید چون بعداً نیاز داریم.

در صفحه تائید تنظیمات ، همه‌ی انتخاب‌ها را با کلیک بر روی Save Setting ذخیره کنید. به یاد داشته باشید که آدرس  IP مودم دوم را تغییر داده‌اید.

 

  • اتصال آن‌ها به یکدیگر

حال ما آماده ایم این دو مودم را به یکدیگر متصل کنیم، بهترین روش استفاده از یک کابل بلند شبکه است اما این روش انجام نشدنی است .

بهترین راه‌حل استفاده از آداپتور شبکه است . این روش با استفاده از کابل‌های اصلی برق که در داخل دیوار است کار می‌کند و آن‌ها را تبدیل به یک شبکه می‌کند.

اگر دو ساختمان مجزا دارید این روش پاسخ‌گو نیست.

هر دو مودم را روشن می‌کنیم،زمان آزمودن فرارسیده ، یک گوشی هوشمند یا ... برمی‌داریم و بررسی می‌کنیم آیا سیگنال‌ها نزدیک هر دو مودم قوی می‌شوند یا نه؟

 

  • استفاده از شبکه بی‌سیم

می توانیم دو مودم را با استفاده از شبکه‌ی بی‌سیم به یکدیگر متصل کنیم.

اغلب مودم ها قابلیت تبدیل به یک تقویت‌کننده رادارند یکی از ویژگی‌ها که باید داشته باشند WDS (Wireless Distribution System) است.

قدم اصلی که باید بردارم این است که تنظیمات تقویت کننده (repeater mode) در قسمت تنظیمات پیدا کنیم و آن را انتخاب کنیم و سپس همه اطلاعات شبکه خود را وارد کنیم

 

  • استفاده از Custom Firmware

برای مسیریاب‌هایی که از WDS پشتیبانی نمی‌کنند ، شما می‌توانید از یک Custom Firmware مانند DD-WRT,OpenWRT یا Tomato استفاده کنید.

برای مثال  نصب DD-WRT به‌سادگی نصب بقیه نرم‌افزارهای دیگر بر روی کامپیوتر شما است اما انجام اشتباه آن ممکن است باعث شود دیگر نتوانید از مودم استفاده کنید، پس با دقت  تمام دستورات نصب آن را دنبال کنید. 

حال که سیستم شما به صورت دستی با DD-WRT,OpenWRT یا Tomato سازگار شده است می توانید مودم های خود را به یکدیگر متصل کنید. 

با استفاده از روش هایی که گفته شد می توانید سیگنال مودم خود را تقویت کنید و در هر جای منزل یا محیط کار به راحتی بتوانید به وای متصل شده و از سرعت آن لذت ببرید.

برچسب ها:
مقالات مشابه