Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ios

لرن اپ : برنامه ی iMovie در iPhone یا iPad

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
15:22:43 1394-10-06
برنامه ی iMovie در آیفون و یا آیپد به شما این امکان را می دهد که با ترکیب کلیپ های متعدد، اضافه کردن عکس، استفاده از موسیقی و ... ویدیوهای خانگی بسازید.

برنامه iMovie با آیفون ها و آیپدهای جدید به طور رایگان همراه است. این برنامه به شما این امکان را می دهد که با ترکیب کلیپ های متعدد، اضافه کردن عکس، استفاده از موسیقی و ... ویدیوهای خانگی بسازید. در این مقاله ما به آموزش چگونگی ساختن فیلم با این برنامه می پردازیم. با لرن روت همراه باشید.

ابتدا iMovie را در آیفون یا آیپد باز کنید. با باز کردن آن مستقیما به قسمت "Video" می روید که این قسمت ویدیوهایی که بر روی گوشی خود دارید را نشان می دهد. می توانید یک ویدیو را انتخاب کنید و سپس دکمه "Play" را بزنید تا پیش نمایش آن را ببینید.

iphone-imovie
برای شروع قسمت "Projects" را انتخاب کرده و دکمه ی "Create Project" را بزنید.

iphone-imovie
iMovie به شما اجازه خواهد داد که یک "Movie" و یا یک "Trailer" بسازید. Movie این امکان را به شما می دهد که ویدیوها، عکس ها و آهنگ ها را ترکیب کنید. Trailer قالبی (template) را ارائه می دهد که با کمک آن می توان تریلر فیلم به سبک هالیوودی ساخت. شما همچنان می توانید یک تریلر را بعد از ساختن آن ویرایش کنید.
اگر می خواهید فیلمی از کلیپ ها بسازید بهترین انتخاب "Movie" است اما اگر می خواهید کاری سرگرم کننده تر انجام دهید "Trailer" مناسب تر خواهد بود.

iphone-imovie
هر نوع از پروژه که بسازید، مجبور به انتخاب theme یا template خواهید بود. تم های Movie شامل Modern، Bright، Playful، Neon، Travel، Simple، News و CNN iReport است. قالب های Trailer نیز شامل Adrenaline، Bollywood، Coming of Age، Expedition، Fairy Tale، Family، Indie، Narrative، Retro، Romance، Scary، Superhero، Swashbuckler و Teen است.

iphone-imovie
در صورت ایجاد Trailer قادر خواهید بود که قسمت های مختلف "Stroryboard" را انتخاب کرده و در آن قسمت ها کلیپ های مد نظرتان را وارد کرده تا یک تریلر بسازید.

iphone-imovie
در صورت ایجاد Movie صفحه ویرایش را به طور کامل مشاهده خواهید کرد. اگر نمی دانید که هر دکمه در این صفحه چگونه کار می کند دایره ی "؟" را در گوشه ی سمت راست بالای صفحه بزنید.
اکنون می توانید دکمه "Add Media" را که نزدیک به گوشه ی پایین سمت چپ است را فشار دهید تا ویدیو یا عکس اضافه کنید. حتی می توانید یک ویدیو را در برنامه ضبط کنید و آن را به طور مستقیم به پروژه اضافه کنید و یا می توانید با استفاده از قسمت میکروفون، audio ضبط کنید و روی فیلم از آن استفاده کنید.

iphone-imovie
پس از این که Add Media را انتخاب کردید، در قسمت Video کلیپی که می خواهید به پروژه اضافه کنید را انتخاب کنید. با انتخاب آن چندین دکمه می بینید. بر روی دکمه اول کلیک کنید تا آن را به صورت ویدیو به پروژه اضافه کنید، دکمه دوم را برای پیش نمایش ویدیو بزنید و یا دکمه سوم را انتخاب کنید تا آن را به عنوان audio به پروژه اضافه کنید. دکمه های دیگر، ویدیو را در مسیرهای متفاوت وارد می کند.
این مرحله را برای اضافه کردن کلیپ ها، آهنگ های صوتی و یا عکس های بیشتر تکرار کنید.

iphone-imovie
دکمه ی "Change themes and more" در سمت راست صفحه به شما این امکان را می دهد که فیلتر هایی را به ویدیوهای خود اضافه کنید، theme آن را انتخاب کنید و یا آهنگ و حالت انتقال ویدیوها را تغییر دهید.

iphone-imovie
هنگامی که یک یا بیش از یک ویدیو وارد کردید می توانید در timeline در قسمت پایین صفحه، ویدیو(ها) را انتخاب کنید تا بتوانید بر روی آن(ها) تغییرات اعمال کنید. برای مثال بعد از این که چندین کلیپ پشت سر هم اضافه کردید، یک آیکون برای حالت انتقال ویدیو مشاهده خواهید کرد(به شکل زیر دقت کنید). با انتخاب این آیکون قادر خواهید بود که نوع انتقالی که بین ویدیوها می آید را انتخاب کنید(None، Theme، Dissolve، Slide، Wipe و Fade).

iphone-imovie
همانند قسمت بالا یک کلیپ را از قسمت پایین صفحه انتخاب کنید سپس آیکون هایی برای تغییر سرعت، اندازه صدا، وارد کردن متن، انتخاب سبک و یا اعمال فیلتر را مشاهده خواهید کرد.

iphone-imovie
با زدن "Play" می توانید پیش نمایش فیلم را مشاهده کنید. همچنین همیشه می توانید دکمه "Undo" که در قسمت سمت راست صفحه است را برای لغو جدیدترین تغییری که داده اید انتخاب کنید.
وقتی که کارتان تمام شد دکمه " Back to projects" که در گوشه سمت چپ بالای صفحه است را انتحاب کنید. سپس می توانید که فیلم را اجرا، share و یا حذف کنید و یا با کیفیت مد نظرتان ذخیره کنید.
لازم به ذکر است که در این مقاله از آیفون برای آموزش iMovie استفاده کردیم. رابط iMovie در آیپد نیز به همین صورت می باشد.

iphone-imovie
 

برچسب ها:
مقالات مشابه