Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

ویندوز

گذاشتن محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز

نویسنده : سعیده قلی پور
تاریخ انتشار:
22:54:20 1395-01-20
گذاشتن محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز برای کنترل کودکان

کنترل والدین از زمان ویندوز 7 وجود داشته است. در ویندوز 8 کمی تکامل پیدا کرد و در ویندوز 10 بهتر شد. به وسیله ی این کنترل شما می توانید کارهایی مانند محدود کردن دسترسی برنامه ها، ضبط گزارش فعالیت ها و حتی محدود کردن زمان هایی که می توان به حساب وارد شد را انجام دهید. در این مقاله به توضیح نحوه ی گذاشتن محدودیت زمانی برای حساب های کاربری در ویندوز می پردازیم. با لرن روت همراه باشید.

همان طور که می دانید کنترل والدین نیاز دارد که حساب هدف، حساب کودک (child account) باشد. علاوه بر این در ویندوز 10 به حساب مایکروسافت احتیاج خواهید داشت. اما اگر شما بخواهید از حساب های محلی استفاده کنید چه باید کرد؟ مشکلی نیست... تنها کاری که لازم است انجام دهید اجرای  Command Prompt به عنوان ادمین است. برای این کار می توانید از کلیدهای میانبر Windows + X استفاده کنید تا Power User Menu  باز شود، سپس (Command Prompt (admin را انتخاب کنید.

command-prompt-admin

حال دستور زیر را در Command Prompt تایپ کنید :

net user <username> /time:<limits>

در این دستور به جای <username> نام حساب کاربری که می خواهید برای آن محدودیت بگذارید را بنویسید. برای مشاهده نام تمام حساب هایی که بر روی کامپیوتر قرار دارد می توانید عبارت net user را (بدون هیچ پارامتر دیگری) تایپ کنید و Enter را بزنید.
همچنین به جای <limits> روزها و ساعت های مربوط به آن روزها را بنویسید. روزهای هفته به صورت Sa(شنبه)، Su(یکشنبه)، M(دوشنبه)، T(سه شنبه)، W(چهارشنبه)، Th(پنج شنبه)، F(جمعه) نمایش داده می شوند و زمان نیز در فرمت 24 ساعته باید وارد شود. برای مثال اگر می خواهید برای روز دوشنبه از 8AM تا 6PM محدود کنید :

/time:M,08:00-18:00

همچنین می توانید تعدادی روز را به صورت زیر پوشش دهید :

/time:M-F,08:00-18:00

می توانید چندین محدودیت توسط جدا کردن با سمی کالم (;) داشته باشید :

/time:M-F,08:00-18:00;Sa-Su,09:00-22:00

و در آخر اگر می خواهید تمام محدودیت های یک حساب را بردارید :

/time:all

 

برچسب ها:
مقالات مشابه