Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Android

5 توصیه برای توسعه دهندگان برنامه های اندروید

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
15:32:56 1394-08-11
توصیه هایی برای توسعه دهندگان برنامه های اندروید که بهتر بتوانند در آن کار کنند.

از زمانی که گوگل Android Nanodegree را در Udacity  قرار داد تعداد توسعه دهندگان اندورید بیشتر و بیشتر شدند همچنین در چند سال اخیر در کشور ما نیز تعداد توسعه دهندگان نرم افزارهای اندروید در حال رشد بوده اند برای همین در این مقاله ما قصد داریم توصیه هایی را به توسعه دهندگان برنامه های اندروید بکنیم پس با این آموزش لرن روت همراه باشید.

چه شما یک فرد تازه کار در زمینه ی توسعه ی برنامه های اندروید باشید یا یک توسعه دهنده ی حرفه ای، باز هم این توصیه ها می تواند برای شما مفید واقع شود.

 1. سازماندهی کردن کدها
  بیشتر توسعه دهندگان سبک کدزنی یکسانی با یکدیگر ندارند به طوری که اگر یک تکه کد از یک توسعه دهنده را به فرد توسعه دهنده ی دیگری بدهید به دلیل اینکه آن فرد به سبک و سیاق خود کدزنی کرده است نمی تواند مفهموم آن کدها را بفهمد برای همین سازماندهی کردن کدها باعث خوانایی بیشتر کدهای شما می شود همچنین باعث می شود اگر فرد دیگر قصد ادامه دادن کدهای شما را داشت، بتواند به راحتی آن را توسعه دهد.
  چون گوگل از زبان جاوا استفاده می کند یک راهنمای طریقه و سبک نوشتن کد توسط جاوا ارائه شده است. این  راهنما استانداردهایی را ارائه کرده است که بسیار می تواند در نوشتن کد به شما کمک کند تا هم کدهای خود را به صورت استاندارد بنویسید هم در صورت نیاز توسعه دهندگان دیگر نیز بتوانند آن را بخوانند و ویرایش کنند.
 2. از کتابخانه ها (Libraries) استفاده کنید.
  سعی کنید کد خود را به صورت DRY پیش ببرید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصطلاح DRY چیست؟ DRY در اصل مخفف Don't Repeat Yourself  است و به این معنا است که کدهای خود را تکرار نکنید، هرجا شما تکه ای از کد خود را کپی کردید مطمئن باشید که دارید به صورت غلط برنامه نویسی می کنید. در واقع دوباره کاری در زدن کدها کاری است که بسیاری از توسعه دهندگان به خصوص افراد تازه کار انجام می دهند. یک نمونه کتابخانه در توسعه ی برنامه های اندروید کتابخانه ی Volley یا OkHttp است که براحتی می توانید برای نوشتن یک HTTP client از آن استفاده کنید.
  شما می توانید تکه کدهای پرکاربرد خود را نیز به صورت یک تابع درآورید و از آن هرجایی که خواستید استفاده کنید.
 3. طراحی ظاهر خوب برای برنامه
  کاربران کیفیت برنامه ی شما را در 30 ثانیه اول قضاوت می کنند. اگر شما یک برنامه ی خوب نوشته باشید ولی ظاهر آن چشم نواز نباشد کاربران روی آن بد قضاوت می کنند و به چشم یک نرم افزار بی کیفیت می بینند.
 4. فقط  زبان برنامه نویسی جاوا برای توسعه ی برنامه های اندروید نیست.
  اگر شما به برنامه نویسی به زبان جاوا مسلط نیستید ولی میخواهید یک برنامه برای اندروید بنویسید می توانید از زبان های دیگر نظیر HTML، CSS یا جاوا اسکریپت استفاده کنید. یکی از بهترین گزینه ها برای اینکه به غیر از زبان برنامه نویسی جاوا برای اندروید برنامه بنویسید فریمورک آیونیک (ionic) است.
 5. همیشه بروز باشید.
  بروز بودن در هر زمینه مورد نیاز است به خصوص زمینه های برنامه نویسی و توسعه برنامه های موبایل که هر روز در حال پیشرفت و تغییر است پس سعی کنید هیچ وقت از تکنولوژی عقب نمانید.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه