Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

متفرقه

Fontface Ninja چیست؟

نویسنده : محمد مظفری
تاریخ انتشار:
05:34:26 1394-08-18
Fontface , Ninja

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که از فونتی خوشتان آمده باشد و خواسته باشید از آن در سایت خود استفاده کنید. برای فهمیدن نوع فونت می توان از Inspect Element استفاده کرد ولی راههای بسیار راحت تری نیز وجود دارند. برای ادامه این مطلب با لرن روت همراه باشید.

برای فهمیدن نوع فونت یک نوشته می توان آن متن را انتخاب کرد (Highlight) کرد. سپس به Inspect Element رفت و نوع نوشته را فهمید. مانند عکس زیر:

در این عکس شما می توانید تمام دستورات مربوط به CSS این نوشته را ببینید. ولی همانگونه که می بینید هم این نوشته با انتخابگر (Selector)  های زیادی انتخاب شده و هم در بخش نوع فونت تعداد بسیار زیادی از فونت ها انتخاب شده اند و نمی توان به راحتی فهمید که کدام فونت الآن در حال استفاده است.
استفاده از Fontface Ninja برای پیدا کردن فونت
Fontface Ninja یک افزونه برای مرورگرهای Chrome و Safari است و به شما این امکان را می دهد که نوع فونت مورد نظر خود را پیدا کنید. تمام کاری که شما احتیاج است انجام بدهید این است که نشانگر موس را روی متنی که فونت آن را می خواهید نگه دارید. در اینجا Fontface Ninja علاوه بر نام فونت، سایز و همچنین فاصله بین خطوط آن را نیز به شما می دهد. 
یکی از قابلیت های جالب این برنامه این است که تمام عکس ها و تبلیغات را مخفی می کند تا شما بتوانید بر روی نوشته های سایت تمرکز کنید. همچنین شما می توانید در صورت تمایل به خریداری و یا دانلود فونت مورد نظر خود از طریق همین برنامه اقدام کنید.

طریقه استفاده از Fontface Ninja
بعد از یکبار نصب یک آیکون کوچک کنار نوار آدرس شما ظاهر می شود. برای فعال سازی باید روی این آیکون کلیک کنید. 
برای امتحان کردن یک فونت با یک متن دلخواه باید بعد از اجرای برنامه روی متنی که فونت مورد نظر شما را داراست کلیک کنید؛ سپس لوگوی Fontface Ninja به سمت چپ می رود و یک فضای خالی به برای تایپ کردن به شما می دهد. شما می توانید سایز فونت خود را نیز در اینجا تغییر دهید.
نصب Fontface Ninja
شما می توانید این برنامه را متناسب با مرورگر خود دانلود کنید. 

Fontface Ninja - Chrome Fontface Ninja - Safari

برچسب ها:
مقالات مشابه