Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Whatsapp

ویژگی های جدید Whatsapp

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
18:05:58 1395-03-07
در این مقاله ویژگی های جدید در بروزرسانی های Whatsapp را دنبال می کنیم

واتس اپ بزرگ ترین نرم افزار پیام رسان دنیا با بیشترین تعداد کاربر است. تعداد کاربران این نرم افزار در حدود 1 میلیارد نفر می باشد که نشان دهنده محبوبیت آن در میان کاربران است. در این مقاله لرن روت ما ویژگی های جدید در هر بروزرسانی Whatsapp را دنبال خواهیم کرد.

 • Whatsapp 2.16.90: (تاریخ انتشار نسخه بتا 31 اردیبهشت 1395)
  یک ویژگی بسیار قابل توجه که بیشتر جنبه امنیتی و محافظت از حریم خصوصی دارد در این نسخه اضافه شده است. در صورتی که نسخه وبِ واتس اپِ شما فعال باشد، شما یک اعلانیه یا Notification مداوم در بالای صفحه گوشی خود خواهید دید که عبارت "Whatsapp Web is currently active" را به شما نمایش میدهد. این به این دلیل تعبیه شده است که امکان دارد شما فراموش کرده باشید از نسخه وب واتس اپ خود خارج شوید و یا کسی بطور غیرقانونی در حال استفاده از آن است. به همین دلیل شما با فهمیدن این موضوع می توانید با لمس این اعلانیه، شما این امکان را دارید که از تمامی حساب های کاربری فعال خود خارج شوید.
 • Whatsapp 2.16.80: (تاریخ انتشار نسخه بتا 27 اردیبهشت 1395)
  زمزمه هایی از امکان تماس تصویری در واتس اپ به گوش میرسد. بعضی از کاربران که برای مدت کوتاهی نسخه 2.16.80 بتای واتس اپ را در گوگل پلی مشاهده کردند، متوجه گزینه تماس تصویری یا Video Call در آن شدند ولی هیچیک نتوانستند از آن استفاده کنند. به نظر می رسد به زودی امکان تماس تصویری در واتس اپ راه اندازی خواهد شد.
 • Whatsapp 2.16.57: (تاریخ انتشار 11 اردیبهشت 1395)
  واتس اپ در این بروزرسانی تعدادی از ویژگی های معرفی شده خود در نسخه Beta را به نسخه اصلی آورده تا تمامی کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. در این بروزرسانی ویژگی های دیده نشده ای هم مشاهده می شود.
  از این پس تمامی کاربران می توانند از ویژگی های Bold,Italic,Strikethrough در واتس اپ استفاده کنند. ویژگی Bold متون را پررنگ می کند، ویژگی Italic آنها را کج می کند و Strikethrough خطی بر روی متون می کشد. بوسیله استفاده از کاراکترهای خاص *yourBoldText* و _yourItalicText_ و ~yourStrikethroughText~ می توانید از این ویژگی ها استفاده کنید.
  شما از این پس می توانید پاسخ(Reply) پیام های خود را در نوتیفیکیشن ارسال کنید. برای پس زمینه چت های خود بلاک های رنگی قرار دهید و با استفاده از آیکون دوربین در صفحه چت می توانید از نقش دوربین استفاده کنید.
  شما همچنین می توانید تعدادی چت را بصورت همزمان و یکجا آرشیو، بی صدا  و یا حذف کنید. انگشت خود را برای چند ثانیه بر روی چت مورد نظر نگه دارید تا انتخاب شود، پس از آن می توانید بر روی سایر چت ها نیز کلیک کنید تا انتخاب شوند. سپس اعمال گفته شده را یکجا بر روی آنها اعمال کنید.
 • Whatsapp 2.16.13: (تاریخ انتشار 17 فروردین 1395)
  درجه اهمیت امنیت اطلاعات در دنیای تکنولوژی هر روز بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. یکی از راه های امن کردن انتقال اطلاعات استفاده از رمزنگاری است. پس از حادثه سن برناردینو و دعوای حقوقی اپل و FBI، بسیاری از شرکت های پیشگام تکنولوژی به سمت رمزنگاری اطلاعات رفته اند. واتس اپ نیز همگام با سایر شرکت ها در بروزرسانی جدید خود از رمزنگاری end-to-end استفاده می کند. این قابلیت در تمامی پلتفرم های واتس اپ و برای تمام سرویس های آن نظیر تماس صوتی، تماس تصویری، مکالمه و حتی مکالمه گروهی کاربرد دارد.
  از این پس کاربران واتس اپ که در حدود 1 میلیارد نفر می باشند می توانند در بستری امن به تبادل اطلاعات بپردازند. توجه داشته باشید که ازین پس دیگر واتس اپ اجازه ارسال پیام های بدون حالت رمزنگاری را نخواهد داد. معنای رمزنگاری end-to-end این است که پیام ارسالی فقط توسط فرستنده و گیرنده قابل خواندن می باشد. هر کس که در بین راه باشد اعم از مهاجم، سرویس های اطلاعاتی، شرکت های ارائه دهنده اینترنت و حتی کارمندان واتس اپ قادر به خواندن پیام های شما نیستند و علت آن رمزنگاری پیچیده این اطلاعات است. البته قسمتی از اطلاعات نظیر تاریخ و زمان ارسال پیام و شماره تلفن فرستنده و گیرنده همچنان بدون رمزنگاری ارسال می شوند.
   
 • Whatsapp 2.12.510: (تاریخ انتشار 18 اسفند 1394)
  بعد از بروزرسانی های کوچک و نه چندان قابل توجه، این بار واتس اپ با یک بروزرسانی بزرگ تر آمده است.از این به بعد شما می توانید در واتس اپ لینک ها را بطور مستقیم کپی کنید. این مساله قبلا امکان پذیر نبود. پیش از این بروزرسانی، برای کپی کردن یک لینک شما مجبور به کپی کردن کل متن پیام بودید و پس از آن می باید لینک خود را جدا کرده، ویرایش نموده و به اشتراک می گذاشتید. اما ازین پس کافی است دست خود را بر روی لینک نگه دارید تا  لینک به راحتی کپی شود.ازین پس می توانید به راحتی فایل های PDF را در واتس اپ به اشتراک بگذارید. کافی است بر روی آیکون گیره(attach) ضربه بزنید و پس از آن گزینه Document را انتخاب کنید.در صفحه Media، یک tab جدید با نام Documents اضافه شده است که تاریخچه تمام اسناد به اشتراک گذاشته شده در آن چت را به شما نشان خواهد داد.یک تغییر بسیار بزرگ دیگر امکان مدیریت پاکسازی چت ها می باشد. پیش از این بروزرسانی شما فقط می توانستید کل آرشیو چت را پاک کنید. اما از این پس، علاوه بر پاکسازی کل آرشیو چت، دو گزینه دیگر نیز اضافه شده است. پاک کردن پیام های با تاریخ قدیمی تر از 30 روز و پیام های قدیمی تر از 6 ماه.
 • Whatsapp 2.12.338: (تاریخ انتشار 12 آبان 1394)
  در این بروزرسانی واتس اپ یک ویژگی بسیار کاربردی را معرفی کرده است. پیام های ستاره دار یا Starred Messages ویژگی جدید در این نسخه می باشد. بواسطه این ویژگی شما می توانید یک پیام را ستاره دار کنید و سپس در بخش پیام های ستاره دار به راحتی آن را بیابید. این ویژگی کمک می کند تا به جای اینکه بخواهید دنبال پیام های مهم تان بگردید و شاید گاهی آنها را پیدا نکنید، به راحتی آنها را ستاره دار کنید و پس از آن به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
  برای ستاره دار کردن یک پیام، انگشت خود را بر روی آن پیام نگه دارید تا منویی در بالای آن ظاهر شود، سپس آیکون ستاره را فشار دهید. از این پس این پیام، یک پیام ستاره دار خواهد بود که در لیست پیام های ستاره دار موجود است. برای خارج کردن یک پیام از حالت ستاره دار نیز کافی است عمل فوق را عینا انجام دهید تا از حالت ستاره دار خارج شود.  برای دیدن لیست پیام های ستاره دار نیز کافی است در صفحه اصلی نرم افزار Whastapp، گزینه تنظیمات(Option) و یا علامت ... را فشار دهید و گزینه starred messages را انتخاب کنید. در اینجا لیست تمامی پیام های ستاره دار خود را مشاهده خواهید کرد. در صورتی که هریک از این پیام ها را انتخاب کنید، مستقیما به محل آن پیام منتقل خواهید شد.
  بروزرسانی دیگر این نسخه افزوده شدن پشتیبانی واتس اپ از فایل های سندی و فایل های با پسوند PDF می باشد.

برچسب ها:
مقالات مشابه