Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

PHP

PHP 7

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
23:17:55 1394-07-22
PHP 7 در اکتبر 2015 منتشر خواهد شد. در این مقاله به قابلیت های این نسخه از PHP می پردازیم

خبر خوبی که توسعه دهندگان PHP این روزها آن را می شنوند، انتشار آخرین نسخه PHP به نام PHP 7 است. با این مقاله لرن روت همراه باشید تا با قابلیت های این نسخه آشنا شوید.

طبق زمانبندی تعیین شده، PHP 7 در اکتبر امسال منتشر خواهد شد. در ادامه به بررسی قابلیت های در خور توجه در PHP 7 می پردازیم.
یکی از ویژگی هایی که به PHP 7 اضافه شده است، عملگر <=> است که ملقب به Spaceship می باشد. این عملگر تمامی مقایسه های دو متغیر را یکجا انجام داده، و در صورت برابر بودن آنها عدد 0، در صورت کوچکتر بودن متغیر اول عدد 1- و در صورت بزرگتر بودن متغیر اول، عدد 1 را بر می گرداند.
ویژگی دیگر اضافه شده به PHP 7 ، کمک زیادی به توسعه دهندگان وب می کند. این ویژگی توسعه دهندگان را قادر می سازد تا نوع بازگشتی که انتظار دارند یک تابع برگرداند را مشخص کنند. دقیقا همانند زمانی که نوع آرگومان های ورودی تابع را مشخص می کنید.
نکته قابل توجه دیگر در PHP 7 این موضوع است که عملکرد این نسخه بسیار بهتر از قبل است. علت این موضوع این است که PHP 7 بر پایه PHPNG  یا PHP Next-Gen می باشد که توسط Zend به منظور افزایش سرعت برنامه های مبتنی بر PHP عرضه شده است. افزایش کارایی که در نسخه PHP 7  به دست خواهد آمد چیزی در حدود 25 تا 70 درصد بیشتر از نسخه های پیشین خواهد بود. تمام کاری که نیاز است انجام شود ارتقای نسخه PHP سرور به PHP 7 است بدون حتی یک خط تغییر در کدها!
PHPNG بصورت متن باز عرضه شده و به مرور کامل شده است. پس از مدتی PHPNG در PHP 7 ادغام شد. برای درک بهتر افزایش کارایی مطرح شده در PHP 7 کافی است مقایسه  WordPress Homepage را در دو حالت زیر بررسی کنیم. زمانی که PHPNG به تازگی منتشر شده بود برای اجرای صفحه خانگی WordPress به 9.4 میلیارد دستورالعمل توسط CPU احتیاج بود. هم اکنون این تعداد در آخرین نسخه PHPNG به 2.6 میلیارد رسیده است. این یعنی 72 درصد کاهش تعداد دستورالعمل ها و در نتیجه افزایش چشمگیر سرعت.
پس در PHP 7 بیشترین چیزی که احساس خواهید کرد، افزایش سرعت و کارایی خواهد بود. 

برچسب ها:
مقالات مشابه
 حسین اقا
       

خوبه که این نسخه اش ولی به بدی داره که باید حتما از pdo استفاده کرد دیگه میشه مثل قبل به mysql وصل شد


بستن