Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

سخت افزار

بهترین سیستم عامل های Raspberry Pi - قسمت دوم

نویسنده : محمد مظفری
تاریخ انتشار:
01:01:21 1395-02-11
بهترین سیستم عامل های Raspberry Pi

لرن روت در این مقاله به بررسی بهترین سیستم عامل هایی پرداخته است که می توان آنها را بر روی قطعه سخت افزاریRaspberry Pi  اجرا کرد. لطفاً با ما همراه باشید.

4- Pidora

Pidora  یک ریمیکس از سیستم عامل معروف فدورا برای Raspberry Pi است. این نسخه از روی آخرین نسخه سیستم عامل فدورا برای معماری ARMv6 طراحی شده است. Pidora به کاربران سرعت بیشتری می دهد و همچنین از 20 بسته نرم افزاری فدورا نیز استفاده می کند.

این نسخه توزیع لینوکس شامل نرم افزارهای دیگری است که بنیان Raspberry Pi برای دستگاههای کوچک خود طراحی کرده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد Pidora  این است که می توانید آن را به صورت "Headless mode" اجرا کنید. این خاصیت به شما اجازه می دهد تا سیستم عامل را بر روی Raspberry Pi بدون داشتن مانیتور و یا هر گونه نمایشگر نصب و اجرا کنید.


5- Linutop

سیستم عاملی که می توانید به راحتی بر روی Raspberry Pi خود نصب کنید و از آن استفاده کنید. این سیستم عامل بر اساس Raspbian نوشته و طراحی شده است و از محیط گرافیکی ساده و کلاسیک XFCE استفاده می کند. همچنین برای استفاده های امنیتی حرفه ای مناسب است.

Linutop را می توان برای هر هدف خاصی کانفیگ کرد و در کمتر از 30 ثاینه آن را بالا آورد. از ویژگی های امنیتی آن می توان به حالت "فقط مشاهده" اشاره کرد، که نسخه جایگزین ذخیره نخواهد شد مگر اینکه رمز را وارد کنید. که با این کار از خرابکاری ها ویروس ها و هکرها جلوگیری می کنید.


6- SARPi

SARPi مخفف "Slackware ARM on a Raspberry Pi" یک مجموعه ابزار کمکی است که محصول کاربران مشتاق به لینوکس است. به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل ها برای Raspberry Pi، می توان این سیستم عامل را بر روی یک کارت حافظه 8 گیگابایتی نصب کرد. هر چند که نسخه ARM تمام برنامه ها را پشتیبانی نمی کند ولی اغلب برنامه ها (مخصوصاً برنامه های مهم و حیاتی) را پشتیبانی می کند.

کارکردن با Slackware بسیار آسان است حتی اگر شما ندانید که چگونه باید با لینوکس کار کرد، و به این دلیل است که این سیستم عامل انتخاب خوبی برای تازه کاران در Raspberry Pi است. وب سایت این نرم افزار یک راهنمای قدم به قدم برای اجرای این برنامه بر روی یک مینی کامپیوتر به شما می دهد.

برچسب ها:
مقالات مشابه