Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

متفرقه

پنج وب سایت که به شما کمک میکند بهتر بخوابید

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
23:49:50 1395-03-03
چند سایت برای سرگرمی وجود دارد که ابزارهایی را برای خواب بهتر به شما پیشنهاد می دهد. پیشنهاد ما به شما این هست که آن ها را بوکمارک کنید، بخونید و از آن ها استفاده کنید و ببینید که چگونه به بهتر خوابیدن شما کمک می کند.

همه ی ما به 7 الی 8 ساعت خواب نیاز داریم و هنوز خیلی از ما فواید آن را در کار، مدرسه، خانواده، حواس پرتی عمومی و ... نمی دانیم. اگر شما از آن دسته از افراد هستید که شب ها اصلا دوست ندارید آفلاین شوید، شاید بتوانید این عادت بد خودتان را به آرامی با استفاده از اینترنت و این وب سایت هایی که معرفی می کنیم برطرف کنید، با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

چند سایت برای سرگرمی وجود دارد که ابزارهایی را برای خواب بهتر به شما پیشنهاد می دهد. پیشنهاد ما به شما این هست که آن ها را بوکمارک کنید، بخونید و از آن ها استفاده کنید و ببینید که چگونه به بهتر خوابیدن شما کمک می کند. این سایت ها یک راه حل کامل برای افرادی که مشکلات جدی خواب دارند ارائه نمی کنند اما برای برخی از مسائل مربوط به خوابیدن که ما اصلا راجب آن ها فکر نمی کنیم بسیار مفید هستند.

حالا به سراغ سایت هایی که به بهبود خواب ما کمک می کنند می رویم.

SleepyTi.me

خوب نبودن کیفیت خواب می تواند باعث برخی از اتفاق های دردناک صبح باشد که عنوان مثال باعث می شود بارها و بارها ساعت خود را snooze کنید. SleepyTi.me ابزاری است که به شما کمک می کند که بتوانید این مشکل را برطرف کنید. این فقط با یک محاسبه ی ساده، زمانی که شما نیاز دارید از خواب بیدار شوید را به شما می دهد و وقتی از آن استفاده کنید به شما می گوید که چه ساعتی شما نیاز به خواب دارید.

به شما تعدادی زمان را پیشنهاد می دهد که مبنای آن براساس شمارش زمان به عقب برای چرخه ی خواب از زمانی که شما برای محاسبه ی آن قرار داده اید است. پس اگر نمی خواهید برای بیدار شدن با خودتان جنگ و نزاع داشته باشید SleepyTi.me کمک می کند که خواب خودتان را با یکی از این زمان های پیشنهادی تراز کنید.

Rainy Mood

چه شما در خانه، محل کار، مدرسه، دانشگاه و یا حتی منتظر هواپیما در فرودگاه باشید، یک چرت زدن می تواند به شما کمک کند که زمان خودتان را بگذرانید و به شما کمک می کند که احساس سرحال بودن کنید و شما را به هر کاری که می خواستید انجام دهید برگرداند. Rainy Mood یک سایت جالب است صداهای آرامش بخش را به صورت دسته بندی در خود دارد که می توانید آن ها را به صورت رایگان با هدفون خودتان گوش دهید.

همانطور که ممکن است شما حدس زده باشید این وب سایت به صورت ساده صدای باران و هزاران صدای آرامش بخش دیگری داشته باشد. اینجا لینکی در پایین وجود دارد به نام Today's music و هر روز یک آهنگ آرامش بخش جدید را قرار می دهد.

Brain.fm

شبیه  Rainy Mood این سایت نیز یکی دیگر از سرویس های دیگر موسیقی است که به صورت جدی تر برای افرادی که بیشتر از موسیقی آرامش بخش استفاده می کنند طراحی شده است. در واقع قطعه های موسیقی که در Brain.fm قرار دارد به صورت علمی تست شده اند و خواب بهتر را تامین می کنند. وقتی شما یک قطعه ی موسیقی برای خواب خود انتخاب می کنید می توانید این را انتخاب کنید که برای یک چرت کوتاه باشد یا برای یک خواب کامل در شب. Brain.fm یک سرویس پولی می باشد اما شما می توانید قبل از این که تصمیم به خریدن امکانات نامحدود آن را کنید تعدادی از قطعات آن را گوش کنید. این سایت علاوه بر قطعات موسیقی برای بهبود خواب قطعات دیگری نیز برای ریلکسیشن نیز دارد.

F.lux

صفحه ی کامپیوتر و صفحه ی دستگاه های همراه شما ممکن است روشنایی آن بر اساس نور اتاق تنظیم شود. F.lux ابزاری است که این تاثیر را افزایش می دهد. در واقع این نور را با استفاده از تقلید براساس زمان روز به صورت اتوماتیک تغییر می دهد و با طلوع یا غروب خورشید بیشتر شبیه نورپردازی داخلی اتاق شما تغییر می کند.

چرا این مفید است؟ نور آبی ساطع شده از صفحه، ساعت بدن شما را تغییر میدهد. وقتی بدن شما در شب در معرض نور آبی قرار می گیرد می تواند بدن شما را فریب دهد که الان روز است و نه شب و پاسخی به شما می دهد که باعث می شود اساسا شما بیدار بمونید. اگر بدن شما در معرض رنگ های گرم قرار بگیرد این به بدن شما می گوید که الان شب است و تاثیری روی ساعت بدن شما ندارد.

Caffeine Calculator

آیا عاشق کافئین هستید؟ هر کسی می داند که کافئین یک محرک است که می تواند روی خواب تاثیر منفی داشته باشد. محاسبه‌گر کافئین ابزار کوچک است که ممکن است به شما این ایده را بدهد که چه مقدار از کافئین برای شما مناسب و کافی می باشد.

فقط یک نوشیدنی را انتخاب کنید، وزن خودتان وارد کنید و ببینید حداکثر چه مقدار کافئین در روز باید شما مصرف کنید. این سایت برای سرگرمی این را هم به شما می گوید که با چه مقدار مصرف کافئین شما خواهید مرد.

این سایت حقیقتا ماهیت سرگرمی دارد ولی شما هنوز هم می توانید از ماکسیمم مقداری که به شما می گوید به عنوان یک تقریب استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید که مصرف کافئین از 5 دقیقه تا 6 ساعت می تواند شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

برچسب ها:
مقالات مشابه