Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Telegram

نسخه جدید تلگرام 3.8

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
21:30:16 1395-01-29
معرفی امکانات نسخه جدید تلگرام 3.8 نظیر بات ورژن 2 و تغییرات ظاهری

طبق روال گذشته لرن روت باز هم پس از بروزرسانی جدید تلگرام، به معرفی امکانات اضافه شده در آن می پردازیم. در نسخه جدید تلگرام 3.8، دو تغییر عمده مشاهده می شود. اول تغییرات ظاهری اپلیکیشن و دیگری تغییرات اساسی در واسط بات(Bot) تلگرام که در ادامه هردوی آنها را بطور مفصل بررسی خواهیم کرد. با لرن روت همراه باشید.

اشتراک گذاری و پیش نمایش ها

اولین تغییر در نسخه 3.8 تلگرام، تغییراتی در ظاهر این اپلیکیشن است. این تغییرات در بخش اشتراک گذاری، استیکرها، ویدیوپلیر، بخش GIFها، ربات ها و نمای کلی اپلیکیشن قابل رویت است. در ادامه اسکرین شات هایی برای مشاهده این تغییرات مشاهده خواهید کرد که از نسخه iOS تلگرام می باشد اما این تغییرات برای نسخه اندروید آن نیز اعمال شده است. در ادامه این تغییرات ظاهری را در هر بخش بررسی می کنیم.

نمای جدید اشتراک گذاری

از این پس کاربران نسخه iOS تلگرام می توانندعکس ها و ویدیوهای خود را به همراه کامنتی درباره آن با سایر مخاطبان تلگرام و یا در سایر اپلیکیشن های گوشی خود به اشتراک بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ویدیوپلیر جدید

با وجود این ویدیوپلیر شما قادر خواهید بود تا از سرویس هایی نظیر یوتیوب بطور مستقیم ویدیوها را در داخل تلگرام تماشا کنید.

 

پک جدید استیکرها و پیش نمایش متفاوت آنها

اضافه کردن پک استیکر به مجموعه استیکرهایتان در تلگرام آسان تر شده است. لمس هر استیکر در چت، بلافاصله پک مربوط به آن را باز خواهد کرد و شما می توانید آن را به پک های خود اضافه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


پیش نمایش GIFها و محتوای بات ها

در نسخه iOS، گزینه ‘Tap and hold to preview’ برای GIFها نیز کار می کند. همچنین این موضوع برای بات ها نیز صادق است. شما می توانید محتوای بات را پیش از ارسال مشاهده کنید. این موضوع را می توانید با بات های gif، @sticker@ و coub@ مشاهده کنید.

طراحی جدید

در نسخه اندروید تغییرات شمای ظاهری در صفحه نمایش چت ها،  رنگ ها،  دکمه ها، پیام ها قابل مشاهده است. نسخه های iOS و دسکتاپ تلگرام نیز تغییراتی جزئی نظیر بهبود progress bar داشته اند.

معرفی Bot 2.0

زمانی که رباتهای تلگرام یا همان بات تلگرام معرفی شد، خلاقیت های بسیاری به ذهن توسعه دهندگان وب رسید و کارهای خلاقانه ای با آنها ابداع شد. اما این بار در این بروزرسانی، تلگرام قدرت بات ها را چندین برابر کرده است. امکاناتی نظیر کیبوردهای درون خطی(inline keyboard)، مجوز موقعیت و ... از این قبیل هستند. برای تست این امکانات 4 بات زیر توسط تلگرام ساخته شده اند:

  • music@
  • youtube@
  • foursquare@
  • sticker@

یکی از قابلیت های اضافه شده در بات، امکان تعامل راحت تر با آنهاست. از این پس شما می توانید گزینه های پیشنهادی را لمس کنید تا انتخاب شوند در حالیکه قبلا مجبور بودید آنها را تایپ کنید.

اشتراک گذاری محل کاربر ویژگی جدیدی است که می تواند به توسعه بات ها بسیار کمک کند.

تلگرام عنوان کرده است که در سال 2016 میلادی بروزرسانی های بیشتری در زمینه Botها ارائه خواهد داد.

برچسب ها:
مقالات مشابه
 فرزاد
       
خیلی عالی
خیلی عالی


بستن

 تلگرام
       

لرنروت


بستن