Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Telegram

کابرد فوق العاده ای از تلگرام که شاید تا به حال از آن استفاده نکرده اید!

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
15:47:27 1395-10-13
معرفی کاربرد ربات های تلگرام و معرفی چند ربات کاربردی

امروزه اکثر اطرافیان شما عضو تلگرام هستند و شما بسیاری از کارهای روزمره خود را در تلگرام انجام می دهید. خواندن مطالب مفید، سرگرمی و ... در کانال ها، گپ زدن با دوستان و آشنایان در گروه ها و یا انجام هماهنگی های کاری بین همکارانتان از این دست موارد هستند. اما شاید ندانید که تلگرام یک بخش کاربردی و فوق العاده دیگر نیز دارد که شاید تابحال از  آن استفاده نکرده باشید.

این بخش کاربردی، ربات های دستیار تلگرام و یا بطور خلاصه بات تلگرام نام دارد. به وسیله بات تلگرام می توانید کارهایی با تلگرام انجام دهید که شاید در وهله اول برای شما عجیب و غیرمنتظره به نظر بیاید. در ادامه چند بات جذاب تلگرام را به شما معرفی می کنیم:
@icon8bot
این بات که یکی از برندگان جایزه سالانه تلگرام بوده، عکس پروفایل شما را دریافت کرده و بر روی آن افکت های جالبی قرار میدهد. بر روی @icon8bot کلیک کنید و start را بزنید. حالا با پیغام Oops, I failed your last request. Can you try to ask it again? روبرو می شوید. Yes را تایپ کرده و ارسال کنید. حالا کیبوردی در پایین نوار چت می آید که با انتخاب هر گزینه افکت های جالبی به عکس شما داده شده و برای شما ارسال می شود.
@voicybot
دوست دارید پیام های صوتیتان به متن ترجمه شود؟ این بات این وظیفه را به عهده دارد و از بیش از ده ها زبان از جمله زبان فارسی پشتیبانی می کند. بر روی @voicybot کلیک کنید و start را بزنید. حالا می توانید زبان مورد نظر خود برای تبدیل یک پیام صوتی به متن را انتخاب کنید. با تغییر منو می توانید Persian را پیدا کنید. حالا یک پیام صوتی برای بات ارسال کنید و از تبدیل آن به متن حیرت کنید! البته اگر می خواهید این بات دقت بیشتری داشته باشد از نسخه غیررایگان آن می توانید استفاده کنید.

@elambot
اما شرکت های ایرانی نیز در این زمینه، بات های بسیار سودمندی ساخته اند و در صورتی که از آنها استفاده کنید ممکن است به آنها علاقه مند شوید. @elambot طراحی شده تا شما بهترین جواب سوال خود را در کوتاه ترین زمان پیدا کنید. کافی است سوال خود را در @elambot بپرسید، سوال شما در بین کاربران تلگرامی که به سوال شما مرتبط باشند منتشر می شود و زمانی که آنها پاسخ دهند، پاسخ در تلگرام برای شما ارسال می شود. البته شما می توانید در نقش پاسخ دهنده نیز عمل کنید و به دیگران پاسخ دهید. پس اگر در زندگی روزمره برای شما سوالی پیش می آید @elambot می تواند به شما بسیار کمک کند. برای استفاده از این بات بر روی @elambot کلیک کنید و start را بزنید. بقیه مراحل در خود بات مشخص خواهد بود.

در این میان شایعاتی مبنی بر خطرناک بودن استفاده از ربات های تلگرام مطرح بود که هیچیک اساس علمی ندارند. در صورتی که از رباتی استفاده کنید این ربات تنها به نام و نام خانوادگی تلگرامی شما، نام کاربری، شناسه شما و عکس پروفایلتان دسترسی خواهد داشت. اگر رباتی را عضو گروهی نمایید به پیام های گروه نیز دسترسی خواهد داشت. با توجه به آنچه بیان شد، ربات ها خطرناک نبوده و هیچ ضرری ندارند و علی رغم شایعاتی از قبیل هک تلفن همراه، شنود و .... به هیچ وجه قادر به این کار نیستند.

تنها رعایت یک نکته ضروری است. دریافت یک فایل از یک فرد ناشناس، چه از طریق تلگرام، چه ایمیل و چه سایت های اینترنتی احتمال آلوده شدن سیستم شما را در پی خواهد داشت. پس هیچگاه فایلی را از یک فرد ناشناس دریافت نکنید. سایر استفاده های شما از تلگرام ایمن خواهد بود. نکته حائر اهمیت آنست که یکی از شعارهای همیشگی تلگرام امنیت آن است که در این زمینه نیز موفق بوده است. پس با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید فقط مراقب باشید هر فایلی را از هرکسی دریافت نکنید.

برچسب ها:
مقالات مشابه
 ahad
       

بسیار عالی


بستن

 09331309243
       
تحسین
ممنون از شما خلی خوب بود......


بستن