Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

WordPress

آموزش فارسی سازی قالب وردپرس

نویسنده : محمد مظفری
تاریخ انتشار:
19:45:27 1395-03-28
چگونه قالب ورد پرس را ترجمه کنم چطوری وردپرس رو فارسی کنم

در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه قالب وردپرسی سایت خود را به زبان فارسی ترجمه کنید. برای ادامه این مقاله با لرن روت همراه باشید.

شاید پیش بیاید که شما یک قالب وردپرس را نصب کرده باشید ولی زبان آن انگلیسی باشد و بخواهید زبان آن را به فارسی تبدیل کنید. برای این کار چه باید کرد ؟؟؟ در اینجا ما به سادگی برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید این کار را انجام بدهید.

برای شروع ابتدا برنامه Poedit را دانلود و نصب کنید. برای دانلود این برنامه می توانید اینجا کلیک کنید.

سپس به فولدر مربوط به قالب های ورد پرس خود بروید و فولدر قالبی که می خواهید آن را ترجمه کنید را باز کنید. به پوشه Language بروید. حال در اینجا شما با دوفایل با پسوندهای mo. و po. روبه رو خواهید شد.

فایل با پسوند po. را با برنامه Poedit باز کنید. سپس روی هر کدام از این خطها کلیک کرده و در قسمت پائین آن عبارت معادل آن را در زبان مورد نظر خود (برای مثال فارسی) بنویسید.

مشاهده خواهید کرد که هنگام تایپ، عبارت در حال تایپ جلوی عبارت انگلیسی که شما آن را کلیک کرده اید ظاهر می شود. بعد از ترجمه عباراتی که مورد نظرتان است روی دکمه Save در بالا کلیک کنید. به یاد داشته باشید که نیازی نیست شما همه گزینه ها را ترجمه کنید و برخی از عبارت نیازی به ترجمه ندارند. همچنین در برخی از موارد عباراتی مانند %s و تگ های HTML و یا مانند اینها را داشته باشید که هرگز هرگز نباید آنها را ترجمه کنید و فقط همانند شکل زیر باید کلمات در اطراف آنها را ترجمه کنید. بعد از ذخیره فایل نام آنها را (دوفایل با پسوندهای mo. و po.) به fa_FA تغییر می دهیم.

بعد از ذخیره عبارت به فایل wp-config.php بروید و در جلوی عبارت WPLANG مقدار fa_FA را قرار دهید.

ذخیره کنید و به سایت وردپرسی خود برگردید حالا بعد از رفرش کردن می بینید که سایت شما به فارسی تبدیل شده است.

برچسب ها:
مقالات مشابه