Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

متفرقه

تکنولوژی Hypeloop چیست؟

نویسنده : پدرام رضایی
تاریخ انتشار:
14:44:46 1395-02-31
هر روز وسایل حمل و نقل عمومی در حال تغییر و بهتر شده می باشند به طوری که همی آن ها سعی دارند به نهایت راحتی و سرعت برسند، یکی از وسایل حمل و نقل همین تکنولوژی Hyperloop می باشد

هر روز وسایل حمل و نقل عمومی در حال تغییر و بهتر شدن می باشند به طوری که همه ی آن ها سعی دارند به نهایت راحتی و سرعت برسند، یکی از وسایل حمل و نقل همین تکنولوژی Hyperloop می باشد که ما قصد داریم در این مقاله به توضیح آن بپردازیم پس با این مقاله ی لرن روت همراه باشید.

در حالی که این روزا بیشتر توجه ها به ماشین های خودران گوگل و اپل معطوف شده است یک انقلاب هیجان انگیز در حمل و نقل زیرزمینی در حال رخ دادن می باشد. این ورژن های جدید وسایل حمل و نقل قدیمی نمی باشد اما به جای آن آینده ی سفرهای بین شهری بیشتری بین خطوطی که در کپسول هایی نشسته اید دیده می شود که می تواند با سرعت بیش از 700 مایل بر ساعت در کانال هایی عظیم حرکت می کند.

Hyperloop چیست؟

ایده ی حمل و نقل از طریق تونل های از پیش ساخته شده با کمترین یا حتی بدون کنترل زیاد به نظر می رسد که راه بسیار خوبی برای رفتن از نقطه ی A به نقطه ی B باشد. گفته می شود که تجدید نظرهایی برای سفرهای هوایی و خطرات ناشی از آن شده شده است اما همه ی ما میدانیم که هنوز سفرهای هوایی جز سفرهای بی خطر می باشد.

در حالی که صدای Hyperloop می تواند شبیه 70 ثانیه از فیلم های تخیلی و پرسرو صدا باشد، حقیقت امر این است که این راه غلبه بر مشکلات انرژی، آلودگی و لجستکی که در قطار، اتومبیل و کامیون مطرح است را به صورت جدی بیان می کند.

اگرچه تغییرات بر اساس این ایده چند دهه ای بوده است ولی از سال 2013 بیشتر به صورت حرفه ای توسط Elon Musk مغز متفکر Pay Pal ، Teslaو Space X منتشر شده است، یک طرح کلی برای Hyperloop در نظر گرفته شده است و همه ی شرکت ها را برای ساختن آن به چالش کشیده است.

توضیحی که Musk برای CNN داده است این است که این ها لوله هایی با فشار کم می باشند با غلافی که به وسیله ی بلبرینگ هوا اجرا می شود که به صورت اسکی روی هوا می باشد، با یک ماشین فشار هوا در جلو آن فشار هوای بالایی در دماغه ی آن ساخته می شود و آن را در آسمان پمپاژ می کند که باعث حرکت می شود.

اعتماد Musk در این ایده این را بیان می کند که این کار باید به آرامی انجام پذیرد و به سرمایه گذاری عظیم برای این کار نیاز دارد.

برچسب ها: