Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

Instagram

ویژگی های جدید اینستاگرام

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
16:00:07 1395-02-24
معرفی ویژگی های جدید اینستاگرام در هر بروزرسانی

با توجه به محبوبیت و فراگیر بودن اینستاگرام و با توجه به بروزرسانی های مستمر این سرویس، در این مقاله لرن روت تمامی بروزرسانی های اینستاگرام را دنبال خواهیم کرد و ویژگی های هریک را معرفی می کنیم. با لرن روت همراه باشید.

  • بروزرسانی 2015/05/11 مطابق با 22 اسفند 1395 نسخه 8.0.0
    پس از سالها استفاده از آیکون مشهور و محبوب قدیمی اینستاگرام، اینک اینستاگرام آیکون جدید خود را معرفی کرده است که طراحی آن براساس وکتورهایی ساده و الهام گرفته از طراحی های شیب دار iOS می باشد. هم اکنون آیکون جدید اینستاگرام در استاک اندروید قابل مشاهده است. همانطور که در ویدیو منتشر شده توسط اینستاگرام ملاحظه می شود، در طراحی این آیکون ابتدا با استفاده از مدل طراحی متریال، تغییرات اساسی در آیکون رقم خورد که در نهایت با رد همه این طرح ها، طرح رنگی، منتخب این آیکون ها بعنوان آیکون جدید اینستاگرام شد.
    سایر قسمت های این اپلیکیشن تغییری نداشته به جز منوی اصلی در پایین صفحه که با حذف رنگ های این منو، هدف تمرکز بیشتر کاربر بر روی محتوا برآورده شده است.
  • بروزرسانی 2015/03/15 مطابق با 25 اسفند 1394 نسخه 7.19.1
    در این بروزرسانی اینستاگرام تمرکز خود را بر روی علاقه مندی کاربران به پست هایی که می خواهند ببینند قرار داد. در واقع پس از آنکه کاربران اعتراضاتی در زمینه ترتیب feedها در صفحه اصلی داشتند، اینستاگرام تصمیم گرفت تا تغییری بر روی ترتیب نمایش feedها بوجود آورد. اگر نمی دانید منظور از feed چیست، feed همان پست هایی است که در صفحه اصلی اینستاگرام یا صفحه خانگی آن مشاهده می کنید. الگوریتم ابتدایی اینستاگرام در زمینه نمایش feedها به این صورت بود که شما پس از باز کردن صفحه اصلی اینستاگرام، به ترتیب جدیدترین پستهای Followingهای خود را مشاهده می کردید. اما مشکل این موضوع کجاست و چرا کاربران اعتراض کردند؟ تصور کنید شما 500 نفر را فالو کرده اید که 100 نفر آنها از دوستان صمیمی شما، آشنایان، همکاران و ... هستند. اکثر کاربران دوست دارند که حتما تمامی پست های این افراد ببینند و آنها را از دست ندهند اما اگر شما روزی دو یا سه بار به اینستاگرام سر می زنید قطعا بسیاری از این پست ها را از دست می دهید. از همین رو در این بروزرسانی اینستاگرام تصمیم گرفت تا الگوریتم نمایش feedها را تغییر دهد تا در ابتدا به شما پست های افرادی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید را نشان دهد و پس از آن سایر پست ها را قرار دهد. البته اینستاگرام اعلام کرده است که بهینه سازی این الگوریتم زمان خواهد برد اما در آینده این شیوه نمایش feed، جایگزین حالت فعلی خواهد شد.

 

برچسب ها:
مقالات مشابه
 ع ب
       
یکی
عباس بصیری


بستن

 amirhosein
       
laik
لایک برای اینستا


بستن