Real Time Web Analytics پرسش و پاسخ Elam

موبایل

لرن اپ: سین مپ مسیریابی آسان

نویسنده : کامران جعفری
تاریخ انتشار:
13:46:20 1395-12-27
سین مپ اپلیکیشنی مناسب مکان یابی و مسیریابی

در مسافرت به سر می برید و به دنبال مکان خاصی می گردید. اسم آن را تقریبا به یاد دارید. بهترین روش برای یافتن مسیر تا آنجا چیست؟ شاید بهتر است شما را با اپلیکیشنی آشنا کنیم که می توانید در آن اسم مکان مورد نظر خود را بصورت تقریبی وارد کنید سپس از لیست نتایج جستجو مکان مورد نظر خود را پیدا کرده و انتخاب کنید تا مکان آن روی نقشه نشان داده شود. سپس با زدن مسیریابی، مسیر شما را از محل فعلی به مقصد مورد نظرتان روی نقشه مشخص سازد.برای معرفی این اپلیکیشن کاربردی با لرون روت همراه باشید.

به احتمال فراوان شما نیز با اپلیکیشن های متفاوتی در زمینه مسیریابی و مکان یابی کار کرده اید. حداقل اکثر ما از گوگل مپ استفاده کرده ایم. اگر از محیط های انگلیسی خوشتان نمی آید و تمایل دارید با یک اپلیکیشن بومی که منوها، امکانات و سایر بخش های آن به زبان فارسی و مناسب استفاده داخلی است کار کنید، اپلیکیشن سین مپ می تواند گزینه مناسب شما باشد.

اپلیکیشن سین مپ یک اپلیکیشن فارسی است که رسالت آن کمک به شما در زمینه مسیریابی و مکان یابی است. این اپلیکیشن مناسب استفاده در درون شهر و هم چنین استفاده در سفرهای برون شهری است. شما به راحتی می توانید مکان مورد نظر خود را تایپ کرده و در لیست نتایج بلادرنگ پیشنهادی به شما آن را بیابید و سپس آدرس آن را در نقشه مشاهده کنید.

از دیگر امکانات آن مسیریابی است. مسیریابی به این گونه است که شما مبدا را روی نقشه مشخص می کنید و پس از آن مقصد را تعیین می کنید. سپس برنامه به شما مسیرهای قابل استفاده برای رفتن به مقصد را بر روی نقشه نشان می دهد.

گزینه دیگر قابل استفاده در سین مپ، محل یابی است. در این گزینه می توانید از نرم افزار درخواست کنید که تمام محل های مورد نظر شما نظیر فروشگاه، پمپ بنزین، پارکینگ و ... در محدوده مورد نظر شما مثلا 5 کیلومتری را روی نقشه مشخص کند.

مختصات یاب نیز گزینه دیگری است که می تواند برای شما کاربردی باشد. در این گزینه شما می توانید مختصات جغرافیایی بدهید و مکان آن را روی نقشه ببینید.

هم چنین می توانید با استفاده از سین مپ بر روی نقشه جهانی مکان های مورد نظر خود را ثبت کنید.

سرعت شمار نیز گزینه مناسبی است تا سرعت حرکت خود را با آن مشاهده کنید.

پس از توضیحات اجمالی، بهتر است نگاه عمیق تر و دقیق تری به بخش های مختلف اپلیکیشن سین مپ داشته باشیم.

رابط کاربری

رنگ رخسار خبر می‌دهد از سر درون، این عبارت برای توصیف سین‌مَپ مناسب است ظاهر برنامه گویای آن است که با یک نمونه‌ی حرفه‌ای روبرو هستیم، از طیف رنگ مناسبی برای طراحی تم اصلی برنامه استفاده شده، قلم مناسب و انیمیشن‌های جزئی، مرور برنامه را برای کاربر لذت‌بخش می‌کند. آیکون‌های هماهنگی در تمام بخش‌ها به چشم می‌خورد.

قسمت‌های مختلف برنامه کنار یکدیگر قرار گرفته که به آسانی می‌توان با آن کار کرد، ابزار پرکاربرد نیز در منوی کشویی کنار برنامه قرار گرفته است که دسترسی سریعی برای کاربر فراهم می‌آورد.

نقشه‌ برنامه

یکی از پارامترهایی که برنامه‌های مسیریابی را از هم متمایز می‌کند آنلاین یا آفلاین بودن نقشه است، هرکدام از این نقشه‌ها مزایا و معایبی دارند. سین‌مَپ از نقشه‌ی آنلاین گوگل برای نمایش اطلاعات خود استفاده می‌کند، به همین دلیل ما به بررسی این نوع نقشه می‌پردازیم:

نقاط قوت

 ●اطلاعات این نقشه همواره جدید و بروز است، اگرخیابان یا اتوبان جدیدی احداث شود به سرعت اطلاعات آن در برنامه ثبت می‌شود، بدون آنکه نیاز باشد برنامه را آپدیت کنید.

 ●کیفیت و جزئیات این نقشه نسبت به نمونه‌های آفلاین بسیار بالاتر است.

 ●لایه‌های متفاوتی از این نقشه برای کاربر در دسترس است: لایه‌ی نقشه‌ی ماهواره‌ای، ترکیبی، زمینی و معمولی

 ●کاربر برای هر استان یا کشور نیازی به دانلود پکیج‌های مجزا و پرحجم ندارد.

نقاط ضعف

کاربر نیازمند اینترنت است و استفاده از برنامه با مصرف اینترنت همراه است.

البته این نقطه ضعف زیاد جای نگرانی ندارد، چون برنامه اطلاعات دریافتی را در خود ذخیره می‌کند و فقط اطلاعات جدید از اینترنت دریافت می‌شوند.

مسیرهای پرترافیک روی نقشه با رنگ قرمز مشخص می‌شوند.

آدرس‌یاب

آدرس خود را تایپ کنید، سین‌مَپ آن را جستجو و روی نقشه نمایش می‌دهد. سعی کنید آدرس را بصورت کشور، استان، شهر، نام خیابان وارد کنید.

مکان‌یاب

قابلیت جالبی در این بخش برنامه وجود دارد، برای یافتن مکان‌هایی که آدرس آنها را ندارید از مکان‌یاب هوشمند استفاده کنید. زمانی که در حال تایپ نام مکان هستید برنامه جستجو می‌کند و نتایج یافته شده را لیست می‌کند. با انتخاب نتیجه‌ی مورد نظر می‌توانید موقعیت آن را روی نقشه ملاحظه کنید.

مسیریاب

سین‌مَپ مسیریاب کاملی دارد. در استفاده از آن باید دقت کرد. مسیریابی بین هر دو نقطه‌ی دلخواه از نقشه قابل انجام است. می‌توانید نوع پیمایش را برحسب خودرو، پیاده یا دوچرخه انتخاب کنید. نهایتاً طول مسیر و مدت زمان مورد نیاز برای طی مسیر محاسبه می‌شود. کوتاهترین و خلوت‌ترین مسیر روی نقشه رسم می‌شود.

شهریاب:

اطلاعات مکانی بیش از ۱۲۰۰ شهر و روستای ایران برای سهولت کاربر در برنامه ذخیره شده است.

این حوالی

ابزار مفیدی که نزدیکترین پمپ‌بنزین، خودپرداز، بانک، بیمارستان یا هر مکان دیگری را به شما نمایش می‌دهد البته این مکان‌ها باید قبلاً در نقشه‌ ثبت شده باشند که در بسیاری از موارد مشکلی وجود ندارد.

سرعت‌شمار

اگر خودروی شما هشدار سرعت غیرمجاز ندارد از این پس با نصب سین‌مَپ از این قابلیت بهره‌مند شوید.

علاوه بر آنکه سرعت حرکت شما نمایش داده می‌شود با تخطی از سرعت مجاز هشدار صوتی و لرزشی به شما اعلام خطر می‌کند.

سرعت‌شمارهای متنوع این بخش از برنامه قابلیت انتخاب هشدار صوتی از حافظه‌ی دستگاه و همچنین تنظیم محدوده‌ی سرعت مجاز را دارند.

ثبت مکان جدید

شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه می‌توان مکان‌های جدید را به نقشه‌ی آنلاین گوگل اضافه کرد. سین‌مَپ این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا فروشگاه، مطب، مغازه یا هر مکان دلخواهی را بتوانید به نقشه‌ی گوگل اضافه کنید.

پس از تایید شدن، مکان شما در معرض دید کاربران دیگر قرار خواهد گرفت.

عکسبرداری از نقشه

امکان عکسبرداری از نقشه بصورت دستی یا با تکان دادن گوشی برای شما وجود دارد.عکس‌ها در گالری داخلی برنامه قابل مشاهده، اشتراک‌گذاری، حذف، تغییرنام و... هستند.

سایر ابزار مثل نقاط مورد علاقه، مختصات‌یاب و نکات ریز برنامه را می‌توانید با نصب رایگان آن مشاهده و تجربه کنید.

از طریق لینک زیر می توانید سین مپ را از کافه بازار دریافت نمایید:

دانلود سین مپ

در صورت تمایل به بررسی اپلیکیشن خود توسط وب سایت لرن روت از طریق این لینک با ما در تماس باشید.

 

برچسب ها: